Jerzy Riegel od 1967 r. był członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1980 r. odznaczony złotą odznaką Zawodowego Pracownika Poligrafii. Od 1987 r. ma uprawnienia rzeczoznawcy dzieł sztuki współczesnej w zakresie fotografii nadane przez Ministerstwo Kultury i Sztuki. W 2007 roku prezydent Bydgoszczy uhonorował go Nagrodą Artystyczną.
Jerzy Riegel miał 88 lat.
Jerzy Riegel mistrzostwo osiągnął w technice zwanej izohelią (jej twórcą był prof. Witold Romer). W wywiadzie udzielonym „GP” w 2011 r. tak mówił: - Jego ojciec miał przed wojną we Lwowie drukarnię, w której powstawały między innymi atlasy i mapy. W mapach występuje wiele kolorów, np. morze wypełnione jest sześcioma odcieniami, by pokazać, gdzie jest najgłębiej i najpłyciej. Romer, który wówczas studiował chemię, widział, jak poligrafowie się męczą. I wpadł na pomysł, jak skrócić proces drukowania odcieni. Tak narodziła się izohelia-technika tonorozdzielcza, w której wykorzystuje się różne stopnie nasycenia obrazów o zmiennej jasności.
Jerzy Riegel w 2017 roku złożył swój autograf na ulicy Długiej w Alei Bydgoskich Fotografów.
Z zawodu fotochemigraf przez kilka dziesięcioleci pracował w zlikwidowanych w 2005 r. Zakładach Graficznych Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Przez dekadę był też zatrudniony w Drukarni Map Pomorskiego Okręgu Wojskowego. Pół wieku temu został członkiem ZPAF. Miał kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Poza Bydgoszczą także m.in. w Elblągu, Katowicach, Kielcach, Toruniu, Warszawie, Pile, Tucholi, ale i w Bułgarii, Niemczech, Czechach, Danii Kopenhadze., a Jego prace znajdują się w muzeach i zbiorach prywatnych.
