- Chińscy specjaliści podzielili się doświadczeniem w zakresie diagnozowania i leczenia Covid-19, organizacji tamtejszych szpitali i metod walki z epidemią. Naszych lekarzy interesowały przede wszystkim proces leczenia chorych i rokowania w Covid-19, standardy stosowania testów diagnostycznych i aspekty techniczne walki z koronawirusem. Pytania dotyczyły także zagadnień z dziedziny pulmonologii i anestezjologii - informuje Beata Krzemińska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego.
W wideokonferencji uczestniczyli lekarze specjalizujący się w radiologii, pulmonologii, anestezjologii i chorobach zakaźnych z Wuhan Union Hospital oraz kierownictwo tej placówki, a po naszej stronie medycy z siedmiu lecznic naszego regionu: Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu, Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy, szpitala w Grudziądzu i Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. ks. J. Popiełuszki we Włocławku. Uczestnikiem spotkania był też marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Piotr Całbecki.
To również Cię zainteresuje: Koronawirus w Kujawsko-Pomorskiem. Kontrowersje wokół zgonu inowrocławianki w bydgoskim szpitalu. Sanepid wyjaśnia
Wuhan, miasto, od którego rozpoczęła się pandemia Covid-19, jest stolicą prowincji Hubei, z którą województwo kujawsko-pomorskiego współpracuje od 2011 roku. W ramach porozumienia realizujemy z chińskim partnerem wiele przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, edukacyjnym, gospodarczym oraz turystycznym.
