Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Męczeństwo pana Marcina, lokatora ADM - komentuje Jarosław Reszka

Jarosław Reszka
Jarosław Reszka
Urocze mieszkanko sąsiadki pana Marcina z, nomen omen, Pięknej
Urocze mieszkanko sąsiadki pana Marcina z, nomen omen, Pięknej Nadesłane
Pan Marcin, osoba pracująca w dość popłatnym zawodzie kierowcy ciężarówki, systematycznie rozlicza się z bydgoską ADM, administratorką jego lokalu w dwumieszkaniowej kamieniczce przy ul. Pięknej. W pakiecie od ADM w miejscu swego zamieszkania otrzymał darmowy horror - prowadzącą hałaśliwe życie towarzyskie sąsiadkę alkoholiczkę, która też prawdopodobnie jest patologiczną zbieraczką rupieci (zobacz zdjęcie).

Pierwsze pytanie, które ciśnie się na usta, brzmi: dlaczego pan Marcin, osoba finansowo samowystarczalna, nie poszuka sobie innego lokum, skoro od ADM wsparcia przez kilka lat się nie doczekał? Nie wiem, czy pan Marcin jest najemcą, czy właścicielem mieszkania na Pięknej. W pierwszym przypadku sprawa jest ewidentna: trzeba stamtąd czym prędzej zmykać. W drugim przypadku jest duży problem: kto kupi od pana Marcina mieszkanie z taką sąsiadką?

W tej sprawie widzę jednak jeszcze większy problem - z wydolnością ADM. Jej rzecznika informuje, że blisko rok po orzeczonej eksmisji bez prawa do lokalu socjalnego dla sąsiadki pana Marcina wciąż tej eksmisji nie przeprowadzono. Ba, nie wiadomo, kiedy eksmisja nastąpi. Powód? W mieście brakuje pomieszczeń tymczasowych. W świetle przepisów, to „pomieszczenia nadające się do zamieszkania, posiadające dostęp do źródła zaopatrzenia w wodę i do ustępu, chociażby te urządzenia znajdowały się poza budynkiem, oświetlenie naturalne i elektryczne, możliwość ogrzewania, niezawilgocone przegrody budowlane oraz zapewniające możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków, zapewniające co najmniej 5 m2 powierzchni mieszkalnej na jedną osobę”.

Innym słowy, potrzebne są prymitywne klitki, w którym indywidua pokroju sąsiadki pana Marcina mogłyby spędzić od miesiąca do pół roku po eksmisji. To tak trudno takie klitki gdzieś na obrzeżach miasta postawić, ratując w ten sposób porządne mieszkania i porządnych lokatorów w sąsiedztwie tych mieszkań?

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera