Matura poprawkowa 2018. W województwie kujawsko-pomorskim...

Matura poprawkowa 2018. W województwie kujawsko-pomorskim zdawać ją będzie 2890 uczniów

MP

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Matura poprawkowa 2018. W województwie kujawsko-pomorskim zdawać ją będzie 2890 uczniów

©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

We wtorek (21 sierpnia) o godz. 9 rozpoczną się pisemne matury poprawkowe. Egzaminy ustne odbędą się 21-22 sierpnia - tu termin ustala dyrektor szkoły. Poprawkę zdają uczniowie, którzy na maturze w maju nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu obowiązkowego.
Matura poprawkowa 2018. W województwie kujawsko-pomorskim zdawać ją będzie 2890 uczniów

©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Z terenu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku, obejmującej dwa województwa: kujawsko-pomorskie i pomorskie do poprawek przystąpi ogółem 6398 osób, w tym 2890 z naszego regionu.

- Najwięcej poprawek jest, rzecz jasna, z matematyki - informuje Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku. - Łącznie z dwóch województw egzamin pisemny z tego przedmiotu na poziomie podstawowym pisać będzie 5384 uczniów, a z języka polskiego zaledwie 343 osoby.

Do poprawki przystąpią wyłącznie ci, którzy nie zdali matury z jednego przedmiotu (uzyskali mniej niż 30 proc.).
Oczywiście, pod warunkiem, że przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (pisemnego języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz ustnego z polskiego i języka obcego, a także jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym).

Przypomnijmy, że w województwie kujawsko-pomorskim w maju do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i ustnej przystąpiło 12 642 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

Matury nie zdało 22 proc. tegorocznych maturzystów w tym 15,6 proc. miało prawo do poprawki (w liceach ogólnokształcących 11,7 proc i w technikach 21,4 proc.).

W samej Bydgoszczy do matury przystąpiło 3072 uczniów, z czego zdało ją 2465 osób, czyli 80 proc. Najlepiej tegoroczni maturzyści spisali się z języka polskiego i angielskiego - po 95 proc. Najsłabiej wypadła matematyka - 83 proc.

Polecamy Państwa uwadze:

opisUWAŻAJCIE NA KLESZCZE!:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo