Podczas wydarzenia ogłoszone zostało m.in., że Google zostanie właścicielem kompleksu biurowego The Warsaw HUB zlokalizowanego na warszawskiej Woli, w którym w zeszłym roku wynajął przestrzeń i ulokował centrum rozwoju technologii chmurowych. Wartość inwestycji w zakup budynków i dalszy rozwój centrum wyniesie blisko 2,7 miliarda złotych.
- Dzisiaj na wielkich firmach, jak Google, spoczywa wielka odpowiedzialność także za słowo. Za prawdziwość przekazywanych informacji, za eliminowanie fake newsów, za ograniczanie rosyjskiej propagandy, która stanowi dodatkową broń Putina - powiedział Mateusz Morawiecki.
Wraz z przejęciem i dalszym rozwojem kompleksu The Warsaw HUB, Google w swoich warszawskich biurach będzie dysponował przestrzenią dla 2500 pracowników, z potencjałem na dalszy jej rozwój w zależności od potrzeb. Pracownicy Google mają możliwość zarówno pracy zdalnej, jak i w sposób hybrydowy - częściowo z biura, a częściowo z domu. Inwestycja w The Warsaw HUB zapewni firmie możliwości oferowania wszystkich tych modeli pracy.
- To potężna inwestycja. To jednocześnie wyraz wiary w rynek polski, we współpracę polsko-amerykańską. Ta przyjaźń polsko-amerykańska, również przyjaźń biznesu powoduje, że dzisiaj jesteśmy dużo silniejsi. Dziękuję za wieloletnią obecność firmy Google w Warszawie, za wielokrotne rozmowy i że udało się dzisiaj tę inwestycję ogłosić - dodał premier Morawiecki.
Google działa w Polsce od ponad 15 lat. - Jesteśmy dumni, że możemy pogłębić nasze zaangażowanie w kraju inwestując w zakup kompleksu biurowego The Warsaw HUB - powiedziała Ruth Porat, Senior Vice President oraz Chief Financial Officer Google i Alphabet. - Nasza działalność w Polsce wykracza poza wspieranie rozwoju gospodarki cyfrowej, a obecnie koncentrujemy się na pomaganiu tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Będziemy wykorzystywać nasze zasoby i przestrzenie, by wesprzeć osoby dotknięte wojną w Ukrainie - dodał.
Jednym z takich działań będzie stworzenie w Campusie Google for Startups na warszawskiej Pradze centrum wsparcia, gdzie organizacje pozarządowe mogą świadczyć prawną i psychologiczną pomoc uchodźcom. W ubiegłym tygodniu Google przekazał, że wesprze organizacje pozarządowe działające na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy, którzy przybywają do Polski. Środki w wysokości blisko 40 milionów złotych trafią zarówno do organizacji świadczących bezpośrednią pomoc humanitarną oraz wsparcie w pierwszych tygodniach pobytu uchodźców w Polsce, jak i do inicjatyw, które starają się odpowiedzieć na ich długofalowe potrzeby.
