Czterech basistów wykona muzyczny komentarz do tekstu Johna Cage’a „Przeludnienie i sztuka“, czytanego podczas występu. Początek o godz. 22.00. Wstęp wolny.
Gościem specjalnym jutrzejszego koncertu będzie Peter Jacquemyn, pochodzący z Brukseli muzyk i rzeźbiarz, poważany w całym świecie sztuki współczesnej. Jacquemyn porusza się z łatwością pomiędzy sztukami wizualnymi a muzyką. Jako rzeźbiarz pracuje przeważnie siekierą i piłą łańcuchową, dzięki czemu pięćdziesięcioletni Belg jest niezwykle silny i energetyczny na scenie. Jego kontrabasowe koncerty są zawsze spektakularne, bowiem do grania potrafi używać kilku smyczków naraz, a także papieru, plastikowych butelek czy metalowych puszek.
<!** reklama>
Belgowi towarzyszyć będzie trzech polskich kontrabasistów: Wojciech Mazolewski, Olo Walicki i Sławek Janicki. Wojtek Mazolewski to trójmiejski kompozytor i basista młodego pokolenia. Zadebiutował już jako jedenastolatek w kapeli Iwan Groźny. Nim zainteresował się muzyką improwizowaną, grał punk rocka i yass. Założył grupę Pink Freud, a na początku tego roku wydał płytę „Smells Like Tape Spirit”.
Olo Walicki debiutował jako szesnastolatek w zespole Niebieski Lotnik w Gdańsku. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera, nagrywał z kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego, Łoskotem, Szwagierkolaską oraz wieloma muzykami sceny yassowej. Brał udział w nagraniu w sumie kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów, współtworzył też muzykę teatralną i filmową.
Bydgoszczanin Sławek Janicki to kontrabasista, producent telewizyjny oraz współtwórca klubu „Mózg”. Karierę muzyczną rozpoczął w latach osiemdziesiątych w zespole Henryk Brodaty. Współtworzył grupy Trytony, Arhythmic Perfection, Pieces of Brain i Arhythmic Brain, a teraz udziela się jako filmowiec i artysta audiowizualny.Całkowicie oddany jest muzyce improwizowanej i intuicyjnej.
Projekt jest przygotowany we współpracy z Miejskim Centrum Kultury i Domem Mody „Drukarnia”. Koncert odbędzie się we wtorek o godz. 22.00. W jego trakcie usłyszymy teksty Johna Cage’a.