[break]
To już trzecia edycja konkursu, którego organizatorem jest bydgoski Urząd Miasta. Jego celem jest przede wszystkim stworzenie projektów mających szczególne znaczenie dla promocji i wizerunku Bydgoszczy. - W tym roku szczególnie wysoko oceniane będą te przedsięwzięcia, które promować będą rozwój przedsiębiorczości w Bydgoszczy, zachęcać do studiowania w naszym mieście oraz będą dotyczyć 670. urodzin Bydgoszczy - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta.
Dla kreatywnych
O pieniądze ubiegać się mogą, między innymi, organizacje non-profit, pozarządowe, organizacje pożytku publicznego, placówki naukowo-badawcze, kluby sportowe, szkoły, a także osoby prywatne. Praktycznie każdy, kto ma ciekawy pomysł i uważa, że warto go zrealizować. Miasto przygotowało na ten cel rekordową kwotę 950 tysięcy złotych, w drugiej edycji konkursu na dofinansowanie imprez przeznaczono 700 tysięcy złotych.
Najwięcej punktów można uzyskać za oryginalność oraz wyjątkowość koncepcji w skali kraju. - Biuro Prasowe Urzędu Miasta
Co zatem specjalny zespół powołany przez prezydenta Bydgoszczy będzie brał pod uwagę przy przyznawaniu dotacji na projekt promujący nasze miasto? - Najwięcej punktów będzie można uzyskać za oryginalność oraz wyjątkowość koncepcji w skali kraju. Kolejnym kryterium jest zasięg oddziaływania projektu (regionalny, ogólnopolski, międzynarodowy). Pod uwagę brane będą także takie czynniki, jak przewidywana liczba uczestników czy udział w projekcie znanych, rozpoznawalnych osób. Ważna jest także różnorodność źródeł finansowania przedsięwzięcia - słyszymy w biurze prasowym Urzędu Miasta.
W roku Mariana Rejewskiego
Podczas pierwszej edycji konkursu nagrodzono ponad 20 pomysłów. Bydgoszczanie mogli zobaczyć i wziąć udział, między innymi, w takich imprezach jak półmaraton Rock’n’Run, święto Ulicy Gdańskiej czy Mistrzostwa Świata w Przechodzeniu przez Rzekę.
W drugiej edycji dofinansowano już blisko 30 projektów, a do konkursu zgłoszono aż 150 różnego rodzaju przedsięwzięć. Najwyższą dotację otrzymała, między innymi, impreza organizowana przez redakcję „Expressu Bydgoskiego” - Rozszyfrujmy Bydgoszcz, wpisująca się w Rok Mariana Rejewskiego.
Na Wyspie Młyńskiej na bydgoszczan czekało wiele atrakcji, a gwiazdą tej imprezy był zespół Lady Pank.
Na liście nagrodzonych projektów znalazły się, między innymi, Stunt Star Grand Prix 2015 - popisy mistrzów w ekstremalnej jeździe na motocyklach; Bydgoszcz Triathlon, Terenowa Masakra w Myślęcinku; święto Starego Fordonu; Bydgoszcz! To logiczne - impreza organizowana przez TVP Bydgoszcz, a także Bydgoski Festiwal Nauki, Targi Wod-Kan, Kolacja na Wyspie czy Muszla Fest.
Doceniono tradycję
Dofinansowanie uzyskały te imprezy, które mają już w Bydgoszczy swoją tradycję i można je było kontynuować, ale nie zabrakło też takich, które były organizowane po raz pierwszy, ale znakomicie wpisywały się w cel konkursu, czyli promocję i kształtowanie wizerunku miasta.
Właśnie Rozszyfrujmy Bydgoszcz była kontynuacją imprezy z 2014 roku, organizowanej przez „Express Bydgoski” - Budzimy Bydgoszcz.
Zwycięzców konkursu poznamy w lutym
Aby zgłosić projekt do udziału w konkursie, trzeba wypełnić specjalny wniosek, dostępny na stronie Urzędu Miasta. W formularzu trzeba przedstawić wszystkie najistotniejsze elementy swojego pomysłu. Wypełnione wnioski można przesyłać do 25 stycznia 2016 roku pod adresem: [email protected], tradycyjną pocztą: Urząd Miasta Bydgoszczy, Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą, ul. Jezuicka 1, 85-102 Bydgoszcz, można je także przynieść osobiście do Biura Promocji - pokój 106a.
Zwycięzców konkursu poznamy pod koniec lutego. Maksymalna kwota dofinansowania dla jednego projektu wynosi 100 tysięcy złotych. Jeden organizator może złożyć maksymalnie dwa projekty imprez.
Warto także pamiętać o tym, że kwota dotacji nie może być wyższa niż 60 procent całkowitego budżetu imprezy.
