Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kongres Polskiego Biznesu w Bydgoszczy piętnuje rząd - za brak pomocy przedsiębiorcom

Wojciech Mąka
Wojciech Mąka
- Dziś mija 365 dni horroru - stwierdził Bartłomiej Woźniak, lider bydgoskiego Kongresu Polskiego Biznesu, podczas czwartkowej (11.03) konferencji prasowej.
- Dziś mija 365 dni horroru - stwierdził Bartłomiej Woźniak, lider bydgoskiego Kongresu Polskiego Biznesu, podczas czwartkowej (11.03) konferencji prasowej. Arkadiusz Wojtasiewicz
Przedstawiciele Kongresu Polskiego Biznesu w czwartek (11.03) w Bydgoszczy mówili o sytuacji przedsiębiorstw w czasie pandemii. Okres zamknięcia firm nazwali "horrorem".

Zobacz wideo: Żywność drożeje szybciej niż przewidywano.

- Dziś mija 365 dni horroru - stwierdził Bartłomiej Woźniak, lider bydgoskiego Kongresu Polskiego Biznesu. - Od roku żadna osoba, która prowadzi działalność gospodarczą w Polsce nie wie, czy na konferencji prasowej rząd nagle nie zamknie jej działalności. Przez ten rok poznaliśmy państwo z "dykty" w całej okazałości.

Woźniak przypomniał, że "na którejś konferencji Mateusz Morawiecki machnął ręka i powiedział, że koronawirus jest w odwrocie".

- Wskutek tego machnięcia ręką duża część gospodarki jest w odwrocie, nie działają restauracje, kluby fitness, place zabaw dla dzieci... - mówił Woźniak. - Przedsiębiorcy popadają w depresję, zdarzają się samobójstwa. Sądy potwierdzają to, co mówimy od wiosny - nie można zamykać gospodarki bez wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, bo jest to po prostu nielegalne.

jak stwierdził lider KPB, rząd obszedł prawo, żeby nie wypłacać odszkodowań, a 80 procent firm nie dostało odszkodowań, a tzw. "tarcza" jest fikcją.

- Przez ten rok jesteśmy zmuszani do przestrzegania coraz bardziej absurdalnych regulacji - stwierdził Marcin Sypniewski, wiceprezes KPB. Porównał sytuacje w Polsce do Szwecji, stwierdzając, że lockdown nie ma najmniejszego wpływu na liczbę zachorowań i zgonów. - Mieliśmy przez cały rok propagandę, że można szyć maseczki czy produkować przyłubice, tymczasem okazuje się, że one przed koronawirusem nie chronią. Nawet jeśli jakaś firma dostanie zapomogę to nie zastąpi prowadzenia firmy.

KPB prowadzi trzy rodzaje pomocy przedsiębiorcom. To wsparcie prawne dla tych, którzy otwierają swój biznes. Po drugie KPB prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem ustawy odmrażającej gospodarkę, trzecia sprawa to akcja "zapytaj Sanepid" - oznacza to wysyłanie do ośrodków Sanepidu pytań, dlaczego działają wobec przedsiębiorców tak restrykcyjnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo