54 lata temu około godz. 15 doszło do wykolejenia się tramwaju na ul. Toruńskiej. W zjeżdżającej z góry z Kapuścisk ul. Spokojną - „ósemce” zawiodły, jak później ustalono, hamulce. Na skręcie w ul. Toruńską wóz motorowy wraz z przyczepą wyskoczył z szyn i przewrócił się na bok. Siedem osób zostało rannych, w tym dwie poważnie.
Nowe telefony!
Przed 41 laty po przekazaniu do eksploatacji dwóch nowych central telefonicznych Osowa Góra i Śródmieście II około 1600 abonentów w mieście otrzymało 6-cyfrowe numery (dołożona została dwójka z przodu). Liczba abonentów w Bydgoszczy przekroczyła tym samym 10 tysięcy.
28 grudnia 1982 roku powołano w Bydgoszczy Klub Federacji Konsumentów. Grupa społeczników zadeklarował nieść pomoc konsumentom w ich sporach ze sprzedawcami. Klub przez kilka kolejnych lat zyskał wielką popularność, organizując m.in. otwarte spotkania w salach bydgoskiego KMPiK przy ul. Gdańskiej.
28 grudnia 2005 roku odbyło się podpisanie umowy o miastach partnerskich pomiędzy Bydgoszczą a Ningbo (Chiny).
Zakaz dla Zachemu
28 lat temu Sąd Wojewódzki w Bydgoszczy nakazał wstrzymanie ze skutkiem natychmiastowym produkcji fenolu w Zakładach Chemicznych „Zachem”. Wcześniej wielokrotnie dochodziło do awarii w zakładzie, w trakcie których ta groźna dla ludzkiego zdrowia substancja ulatniała się, trując mieszkańców osiedla Kapuściska i przyległych okolic.
22 lata temu Rada Miasta Bydgoszczy przyjęła uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Bydgoszczy wybitnej lekkoatletce bydgoskiego Zawiszy, wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio w biegu na 80 m przez płotki i mistrzyni w sztafecie 4X100 metrów, Teresie Ciepły. Wręczenie stosownego medalu z powodu choroby nastąpiło jednak dopiero 12 czerwca 1996 roku.
Polub nas na Facebooku