Nowe miejskie budowy są możliwe dzięki pozyskanym niedawno dodatkowym pieniądzom - poinformował wczoraj ratusz.

Wczoraj bydgoskie władze odtrąbiły kolejny sukces, przedstawiając listę jedenastu dodatkowych inwestycji, które uda się w najbliższym czasie przeprowadzić. Skąd nagle przypływ środków?

- W momencie pozyskania środków unijnych na rozbudowę ulicy Grunwaldzkiej mówiłem o wielkim sukcesie – wyjaśnia prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Dzięki bardzo dobrze przygotowanemu wnioskowi uzyskaliśmy w drodze konkursu 113 mln zł unijnego dofinansowania. Rozstrzygnięcie to pozwoliło nam część miejskich środków przeznaczyć na inne zadania. Do wieloletniego planu finansowego wprowadzamy dodatkowe inwestycje na łączną kwotę 75,7 mln zł.

Minimum trzy miliony dodatkowo na budowę dróg osiedlowych zaproponuję radnym jako stały, coroczny zapis.

Hala dla „elektronika”

Jeszcze w tym roku rozpoczną się więc prace związane z praktyczną przebudową zabytkowej ulicy Cieszkowskiego w Śródmieściu. - Około kwietnia Zarząd Dróg Miejskich ogłosi przetarg na prace - mówi Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy. Roboty mają kosztować trzy miliony złotych. - W porozumieniu z mieszkańcami na razie zostawiamy transport miejski tak, jak do tej pory, autobusy będą tymi ulicami kursować - dodaje Kozłowicz.

Czytaj na następnej stronie>>