reklama

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez

jtZaktualizowano 
Co się dzieje w weekend w Bydgoszczy i okolicy? Sprawdź! Poniżej lista wydarzeń, które odbywają się od piątku do niedzieli.

► Imprezy w Bydgoszczy i okolicy. Sobota, 23.11.2019 ◄

Dzień Kolejarza w Bydgoszczy
Wydarzenie obowiązkowe dla miłośników kolei! Na dworcu Bydgoszcz Główna między peronem 3. a 4. będzie można zwiedzić lokomotywy m.in. EU07-128 której przywrócono historyczne malowanie, i inne pojazdy kolejowe, w tym lokomotywy spalinowe. Przewodnik oprowadzi po Izbie Tradycji Kolejnictwa. Będą stoiska spółek kolejowych.
Miejsce: dworzec Bydgoszcz Główna
Godzina: 10.00-15.00
Impreza niebiletowana.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez
Archiwum redakcji

69. Noc Planszówek
Jak zapowiadają organizatorzy, w zabytkowej hali pomp będzie okazja, by przed świętami przetestować nowości wydawnicze pod choinkę. Partnerem 69. Nocy jest Lucrum Games - na miejscu będzie można zagrać z przedstawicielem tego wydawnictwa we wszystkie gry tej marki. Jak zwykle będzie możliwość wziąć udział w turniejach i konkursach, by wygrać nagrody.
Miejsce: Hala Pomp Muzeum Wodociągów (ul. Gdańska 242)
Godzina: 17.00-1.00
Bilety wyłącznie w Centrum gier Pegaz (ul. Pod Blankami 6)

Motomikołaje - paczki dzieci ze szpitali
Motomikołaje z inicjatywy grupy Moto DawcyUśmiechu chcą zrobić 300 paczek dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz placówek opiekuńczo-wywchowawczych. W sobotę i niedzielę w marketach Castorama (ul. Szubińska i Szajnochy) oraz Auchan w Fordonie Motomikołajom można wrzucić datek do puszki lub przynieść dary: słodycze, artykuły papiernicze, nowe zabawki i dermokosmetyki do skóry atopowej dla dzieci.
Miejsce: Castorama (ul. Szubińska i Szajnochy) oraz Auchan w Fordonie
Godzina: godziny otwarcia sklepów
Zbiórka darów i datków.

Wilczym tropem, opowieść o fotografowaniu dzikiej przyrody
Jurek Napierała, który od lat fotografuje dziką przyrodę, podczas spotkania zaprezentuje swoje prace oraz opowie, w jaki sposób one powstawały. Napierała jest członkiem Stowarzyszenia dla Natury „Wilk”. Jako pedagog pracuje w Kcyni, gdzie organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Miejsce: Muzeum Fotografii (ul. Królowej Jadwigi 14)
Godzina: 14.15
Impreza niebiletowana.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez

Ze Szlakiem TeH2O w świat! - cz. 1 Buchanka Travellers
Bydgoski Szlak TeH2O zaprasza na nowy cykl spotkań, dzięki któremu będzie okazja poznać najodleglejsze zakątki świata, a jednocześnie dowiedzieć się, co równie ciekawego dzieje się tuż za rogiem! Już w sobotę pierwsza odsłona cyklu - bohaterami będą bydgoscy podróżnicy z Buchanka Travellers, czyli Robert Woźniak i Jarosław Derek, którzy w zaledwie w miesiąc przemierzyli 13 krajów 30-letnim UAZem „Buchanka”! Opowiedzą nam o swoich przygodach, potwierdzonych ciekawymi zdjęciami i dadzą wskazówki dla osób chcących przeżyć swoją własną przygodę.
Miejsce: Galeria Sztuki Nowoczesnej MOB (ul. Mennica 8, Wyspa Młyńska)
Godzina: 17.00
Impreza biletowana: 3 i 5 zł

Festiwal Azjatycki w Bydgoszczy
Ten weekend będzie należeć do smakoszy. Aromaty, kolory i wyraziste smaki - to wszystko łączy w sobie kuchnia azjatycka. Co konkretnie będzie serwowane? Np. gruzińskie pierożki chinkali, wypełnione mięsnym farszem i bulionem, będą też gruzińskie wypieki i desery. Pierogi bolani, okra z ryżem i pastą z pomidorów, choreszt curry czy zupa - tak zapowiadają się perskie przysmaki. Jeśli smaki Azji, to nie może zabraknąć kuchni wietnamskiej: zupy pho, bułeczek banh bao z fasolą zawiniętych w liść bananowca, warzywnej freshrollsy. Kuchnia koreańska to będzie m.in. aromatyczny kurczak, soczysta wołowina, świeżo siekane warzywa i przyprawy. Nie zabraknie też kuchni indyjskiej i chrupiących samos. Będzie też coś dla łasuchów, czyli desery. Samkom Azji towarzyszyć będzie Festiwal piwa, wina i cydru z produktami od lokalnych producentów. Ponadto, będzie można kupić azjatyckie dodatki modowe czy gadżety i upominki. Słowem każdy znajdzie coś w swój smak!
Miejsce: hala tenisowa Zawiszy (ul. Gdańska 163)
Godzina: 12.00-20.00
Impreza niebiletowana.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez
PolskaPress/Andrzej Wiśniewski

Przedmikołajkowe spotkanie z Nelą w Bydgoszczy
Nela to najmłodsza reporterka świata. Pierwszą książkę wydała w wieku 8 lat. Zapewne stało się tak dlatego, że odwiedziła już wiele krajów świata. Zresztą ciekawostkami ze świata dzieli się ze swoimi rówieśnikami, prowadzą swój program telewizyjny pt. „Nela Mała Reporterka”. Do Bydgoszczy już w najbliższą sobotę przyjedzie z okazji premiery swej najnowszej książki pt. „Nela w krainie orek” . Podczas spotkania autorskiego w Empiku, Nela opowie m.in. o orkach, fantastycznych waleniach z kłami, zabierze też w podróż przez Norwegię, Argentynę aż do Antarktydy! Oczywiście, będzie okazja, by zdobyć autograf Neli, która będzie podpisywać książki (będzie można kupić je na miejscu lub przynieść wcześniej zakupiony egzemplarz z domu) i zdjęcia (od ok. 14.30), będą też pieczątki (także te „niewidzialne”) do wszystkich książek. Ponadto, będzie też podpisywanie Wielkiego Listu do Unii Europejskiej w sprawie ochrony waleni na Wyspach Owczych - co roku ginie tam z rąk ludzi około 800 waleni...
Miejsce: Empik CH Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego 1)
Godzina: 13.00-15.00
Impreza niebiletowana.

CzyTamŚwiat? Sensoryczne spotkanie z książką i NAJmłodszymi
- Tym razem spotkamy się z książkami o zwrotach grzecznościowych oraz zakazach i nakazach. Zastanowimy się przy tym, co znaczy być grzecznym. Oczywiście, nie za braknie zabawy (niegrzecznej?) - zachęca bydgoska Fundacja Fundacja Nowe Pokolenie, która zaprasza w sobotę (23 XI o 10.30) i czwartek (28 XI o 17.00) na zajęcia z cyklu CzyTam Świat, czyli warsztaty czytelnicze adresowane do dzieci w wieku od 1,5 roku do 4 lat wraz z opiekunami. Sensoryczne spotkanie z książką i NAJmłodszymi prowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, według swego autorskiego scenariusza. Kreatywne zabawy są inspirowane wartościowymi książkami dla najmłodszych. Uwaga, warto zabrać ubrania na przebranie - przynajmniej dla maluchów (opiekunowie także biorą aktywny udział we wspólnym działaniu).
Miejsce: Kawiarnia Kogel Mogel (ul. Siedleckiego 10)
Godzina: 10.30
Impreza niebiletowana, ale obowiązują zapisy mailowe: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie „czytam, 23” lub „czytam, 28”

Przyjdź i zagraj w Jumanji
Miłośnicy gry „Jumanji The Video Game” będą mieli okazje wcielić się w awatara małpy, krokodyla i nosorożca. Rozstawiona będzie także strefa PlayStation gry oraz dmuchany tor przeszkód. Czekać też będzie kącik plastyczny, by przemienić się w dzikie zwierzęta. Zdjęcie na pamiątkę będzie okazja zrobić na wężowej ściance.
Miejsce: Galeria Pomorska (ul. Fordońska 141)
Godzina: 11.00-18.00
Impreza niebiletowana.

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
Sobota to drugi wieczór przesłuchań półfinalistów. Tego wieczoru wystąpią dwie finalistki Saetbyeol Kim (Republika Korei) oraz Yasuko Furumi (Japonia). Ok. godz. 22 jury wyda werdykt. Nim to nastąpi ze specjalnym koncertem wystąpi wszechstronny bydgoski pianista Krzysztof Herdzin. Więcej o wydarzeniu piszemy tutaj
Miejsce: sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej
Godzina: 19.00
Bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny - sprzedaż online:www.bilety24.pl

33. AFF-Era Filmowa
Tegoroczna AFF-Era Filmowa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbywa się od piątku do niedzieli (22-24 listopada) pod hasłem: Ironia, groteska, czarny humor. Nowo wyremontowanej sali kinowej PM prezentowane będą zarówno filmowe klasyki, jak i nowsze filmy, w tym tegoroczne produkcje kina amerykańskiego i europejskiego, nie zabraknie też filmów polskich reżyserów - na dobry początek Eroica w reż. Andrzeja Munka. Więcej o wydarzeniu piszemy tutaj
Miejsce: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 27)
Godzina: 9.30 - Intymne oświetlenie, 11.00 - Żywot Briana, 16.00 - Delicatessen, 20.00 - Kobieta idzie na wojnę, 22.00 - Zdychaj, tatulku
Impreza biletowana: Bilety można nabyć przed seansami w portierni Pałacu Młodzieży, normalny 10 zł, ulgowy 7 zł

Kasia Chrzan i Tomek Krawczyk
Tomek i Kasia wraz z grupą znajomych wspinali się swego czasu w skałach. Rozmawiać o wspinaniu można, ale nie tylko o tym trzeba zeszło na muzykę. I tak się to zaczęło… 23 listopada – gdy duet Kasi i Tomka zagra wspólny koncert. Będą utwory własne, Kasia napisała jeden specjalnie dla Tomka, do słów poetki Emily Dickinson, będą też covery. Tytuł wydarzenia: „Ogień i Woda” - ale wcale nie chodzi o osoby – to przecież byłoby zbyt proste. Do duetu dołączy Przemek Kubski – znany bydgoszczanom z pięknych rytmów cajonu.
Miejsce: Światłownia (ul. Św. Trójcy 15)
Godzina: 18.00
Bilety: 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy, młodzież - 8 zł

Barok w Muzyce Wokalnej
W ramach Seminarium Wokalnego Muzyki Dawnej, prowadzonego przez Marka Rzepkę, jego uczestnicy wykonają arie operowe i oratoryjne G.F. Haendla
Miejsce: Sala Koncertowa im. prof. R. Sucheckiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (ul. Staszica 3)
Godzina: 19.00
Koncert niebiletowany (liczba miejsc ograniczona).

Halka - opera Stanisława Moniuszki
Premiera realizacji Halki w Bydgoszczy odbyła się 27.04.2013 r. - na inaugurację XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego. W dobiegającym końca Roku Moniuszkowskim Opera Nova przypomina jedno z największych dzieł kompozytora, nazywanego ojcem narodowej opery.
Miejsce: Opera Nova w Bydgoszczy
Godzina: 19.00
Impreza biletowana: bilety.operanova.bydgoszcz.pl i kasa Opery Nova

Dwie pary do pary - spektakl
Niefortunna pomyłka zmienia noc poślubną młodych i całkowicie niedoświadczonych nowożeńców w prawdziwy koszmar. Elizabeth i Timothy nie spędzą tych wyjątkowych i jakże ważnych dla nich chwil sami. Niespodziewanie do ich apartamentu hotelowego wkracza inna para świeżo upieczonych i bardziej dojrzałych małżonków. Obie rezerwacje są ważne, wolnych pokoi brak, a Wanda i Frankie ani myślą rezygnować ze swoich planów. Po chwilowym impasie, rozpoczyna się wojna o pokój. Spektakl Teatru Capitol w reż. Olafa Lubaszenki. W obsadzie m.in.: Marta Wierzbicka, Patricia Kazadi, Piotr Gawron-Jedlikowski, Lesław Żurek, Rafał Cieszyński, Jakub Wieczorek.
Miejsce: Kinoteatr Adria
Godzina: 19:30
Bilety: biletyna.pl

THE SIXPOUNDER Killer King Tour 2019
Wrocław, 3 czerwca 2019 – czołowy przedstawiciel polskiej sceny groove i melodic metalu – zespół THE SIXPOUNDER ogłasza obszerną jesienno-zimową trasę koncertową pod kryptonimem ‘Killer King 2019 Tour’. Formacja zapowiada wykonanie na żywo premierowego materiału z nadchodzącego wydawnictwa ‘Killer King Volume 1” wzbogaconego o wybór najmocniejszych muzycznych petard z dotychczasowego dorobku wrocławskiej grupy! Koncert otworzą zespoły My Own Abyss oraz Infliction
Miejsce: MCK (ul. Marcinkowskiego 12/14) Bydgoszcz
Godzina: 20.00
Bilety: 25 zł, w dniu koncertu - 35 zł

DiscoPogo - koncert
Poznańska kapela DiscoPogo promuje swój najnowszy album. Funk/rock prosto z serca Wielkopolski dotrze także do Bydgoszczy. Jest to szansa na świetną zabawę przy kawałkach z jeszcze ciepłego mini-albumu EP ,,All Inclusive” a także utworach, które krążą już po YouTube od wielu lat i takich, przy których tworzy się nowy, muzyczny rozdział w karierze DiscoPogo.
Miejsce: Eljazz (ul. Kręta 3)
Godzina: 21.00
Wstęp: 20 zł

Kwatery | onenightexhibition 2
Kwatery to inicjatywa, która otwiera okno dla lokalnych artystów. Wydarzenie organizowane cztery razy w roku charakter wystawy, trwającej przez jeden wieczór. Pracom być może będzie towarzyszyć performans, muzyka czy live act.
Miejsce: Klub Mózg
Godzina: 20.00-23.00
Wstęp wolny.

KIZO - koncert premierowy
KIZO pierwsze numery udostępniał już w 2009 roku. W początkach swoich działań był związany z Ciemną Strefą. W 2018 roku został wydany jego debiutancki album Ortalion przy współpracy z Step Records oraz album Czempion. W 2019 roku wydał bardzo dobrze przyjęty album: Pegaz.
Miejsce: Estrada Stage Bar
Godzina: 20.00
Bilety: 35, 40, 45 zł, bilety VIP 100 zł

VNM - koncert
VNM- to pochodzący z Elbląga raper, który swoją przygodę z rapem rozpoczął jeszcze przed 2005 rokiem, początkowo ugruntowywał swoją pozycję w podziemiu. Styl VNM-a to przeróżne, w miarę przystępne treści zamknięte w skomplikowanych schematach rymów rozsianych po wersach nieustannie zmieniającym się flow, którego kontrolę opanował do perfekcji.
Miejsce: Wiatrakowa Klub
Godzina: 21.00
Bilety 30-35 zł m.in. na bramce w dniu koncertu


► Imprezy w Bydgoszczy. Niedziela, 24.11.2019 ◄

Koncert „Cohen i Kobiety” w Bydgoszczy
Wystąpią wspaniałe wokalistki: Anita Lipnicka, Natalia Kukulska, Paulina Przybysz, Grażyna Łobaszewska, Julia Pietrucha, Barbara Wrońska i Matylda Damięcka. Każda z nich utworom Cohena dała coś z siebie, co w połączeniu z tekstami w przekładzie Macieja Zembatego i nieoczywistymi aranżacjami Leszka Biolika urzekało już przy pierwszym zetknięciu. Klimatu dopełniły wizualizacje i grafiki Matyldy Damięckiej.
Miejsce: HSW Immobile Łuczniczka
Godzina: 18.00
Bilety:

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez

Gdzie jest pszczoła, kiedy śpi?
Co dzieje się z pszczołami jesienią i zimą, jak wygląda wtedy pasieka i jak możemy pomóc zapylającym owadom przetrwać mrozy? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będzie można poznać podczas warsztatów w pawilonie Akwarium Terrarium. - Nie zabraknie ciekawostek. Nie lada atrakcją dla dzieci będzie możliwość obejrzenia akcesoriów pszczelarskich i skosztowania produktów pszczelich jak pierzga, pyłek, propolis, miód. W tym samym czasie na dole pawilonu odbędą się zajęcia plastyczne, podczas których będzie można m.in. zrobić własną pszczołę - zapowiada Sandra Tyczyno z LPKiW.
Miejsce: LPKiW Myślęcinek
Godzina: 12.00-13.00
Wstęp: bilet do zoo

„Domowa Odnowa” w Pomorzaninie
W niedzielę „Domowa Odnowa”, czyli bezpłatne prezentacje, warsztaty i konsultacje dla poszukujący mieszkań (będą specjalne oferty!), jak i dla tych, którzy swoje mieszkania planują wyremontować i urządzić. W programie: godz. 11 - Od zakupu mieszkania do jego wykończenia; 12.00 - Renowacja mebli bez tajemnic - warsztaty i porady; 13.00 - Trendy oraz najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu wnętrz. Na wydarzenie „Domowa Odnowa” zaprasza Moderator Inwestycje wraz z partnerami.
Miejsce: Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy
Godzina: 11.00-14.00
Wstęp wolny.

33. AFF-Era Filmowa
Tegoroczna AFF-Era Filmowa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbywa się od piątku do niedzieli (22-24 listopada) pod hasłem: Ironia, groteska, czarny humor. Nowo wyremontowanej sali kinowej PM prezentowane będą zarówno filmowe klasyki, jak i nowsze filmy, w tym tegoroczne produkcje kina amerykańskiego i europejskiego, nie zabraknie też filmów polskich reżyserów - na dobry początek Eroica w reż. Andrzeja Munka. Więcej o wydarzeniu piszemy tutaj
Miejsce: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 27)
Godzina: 9.45 Babcia, reż. David Lynch, 10.30 - Śmiertelnie proste, reż. Ethan Coen
Impreza biletowana: Bilety można nabyć przed seansami w portierni Pałacu Młodzieży, normalny 10 zł, ulgowy 7 zł

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Jury ogłosi werdykt w sobotę ok. 22.00. W niedzielę natomiast, kiedy emocje już opadną, laureaci wystąpią z koncertem. Wydarzenie poprowadzi wybitna polska aktorka Anna Seniuk, natomiast Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej - dyrygent Jakub Chrenowicz.
Miejsce: sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej
Godzina: 17.00
Bilety: 25 zł ulgowy, 30 zł normalny - sprzedaż online:www.bilety24.pl

FryMARK bydgoski
FryMARK bydgoski, czyli cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem odbywajacy się w każdą niedzielę w samym centrum Bydgoszczy. Co można kupić? Pieczywo tradycyjne i dla diet eliminacyjnych, wypieki i słodycze (również dla cukrzyków, GF, bez jaj), wybór nabiału koziego i krowiego (mleka, sery, jogurty, podpuszczkę), duży asortyment wędlin, kiełbas, mięsa eko. Miody, warzywa, owoce i ich przetwory, przyprawy z całego świata, herbaty mistrzowskie, jajka, dania dla wegan i wegetarian, gotowe obiady na wynos i na miejscu (na ciepło i na zimno), kawę. Od tej niedzieli nowością będą praliny z czekolady belgijskiej, nie zabraknie też Powideł Strzeleckich.
Miejsce: Gdańska 8 - plac i parter BCF
Godzina: 10.00-14.00
Wstęp wolny.
Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez
Dariusz BlochAkademia dzieciom - Piosenka o złotym listku
[i]Cykliczna audycja muzyczna dla najmłodszych, proponowana przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy. Prowadzące: dr Ewelina Boesche-Kopczyńska i mgr Honorata Glaza-Gulgowska wykorzystują metodę „aktywnego słuchania”, polegającą na dodaniu do muzyki elementów ruchu, gry na instrumentach czy melorecytacji. Angażują dzieci do wspólnej zabawy. Celem zajęć jest umuzykalnianie i rozwijanie zainteresowań muzycznych. Odbywa się to poprzez prezentację twórczości różnych kompozytorów, zapoznawanie z brzmieniem i budową instrumentów, naukę i śpiewanie piosenek, realizację prostych układów rytmicznych.

Miejsce: Pałac Nowy w Ostromecku
Godzina: 12.00
Wstęp: 10 zł dzieci, opiekunowie wstęp wolny.

Zatańcz ze mną, mamo, tato - warsztaty taneczne
Zajęcia taneczne dla najmłodszych wraz z towarzyszącymi im dorosłymi. Nauczycie się krótkiej choreografii, nawiązującej do stylu flamenco. Warsztaty prowadzi Dorota Dzięcioł – instruktor tańca i choreograf. Aktywny poranek z rodziną i tańcem da energię na kolejny tydzień!
Miejsce: sala kinowo-widowiskowa MCK
Godzina: 10.30
Wstęp wolny.

Motomikołaje - paczki dzieci ze szpitali
Motomikołaje z inicjatywy grupy Moto DawcyUśmiechu chcą zrobić 300 paczek dla dzieci ze Szpitala Uniwersyteckiego i Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego oraz placówek opiekuńczo-wywchowawczych. W sobotę i niedzielę w marketach Castorama (ul. Szubińska i Szajnochy) oraz Auchan w Fordonie Motomikołajom można wrzucić datek do puszki lub przynieść dary: słodycze, artykuły papiernicze, nowe zabawki i dermokosmetyki do skóry atopowej dla dzieci.
Miejsce: Castorama (ul. Szubińska i Szajnochy) oraz Auchan w Fordonie
Godzina: godziny otwarcia sklepów
Zbiórka darów i datków.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez

Małe Animocje: „Wielka wyprawa Molly”
„Wielka wyprawa Molly” opowiada historię małej, wesołej i beztroskiej potworzycy, która spędza czas na zabawie ze swoim najlepszym przyjacielem Edisonem, mieszkając z rodzicami w kolorowym i zwariowanym Potworowie. Rodzina spodziewa się kolejnego dziecka i wszystkich ogarnia radosne zamieszanie, ponieważ jajo, które zniosła mama – Etna, wedle starego obyczaju powinno zostać wysiedziane przez tatę – Popo. Tradycyjnym miejscem wylęgu jest odległa Wyspa Jaj. Rodzice muszą tam wyruszyć, a czasu jest niewiele. Molly musi zostać w domu z wujkami Alfredo i Santiago, ponieważ jest za mała na tak daleką wyprawę. Ten film animowany jest wzruszającą opowieścią dla dzieci o przyjaźni, więzach rodzinnych i wyzwaniu, jakim jest rola starszego rodzeństwa.
Miejsce: Kino Orzeł MCK w Bydgoszczy
Godzina: 12.00
Bilety: 5 zł

Teatr Improwizowany wymyWammy
Spektakl impro, tworzony na żywo, inspirowany muzyką! Improwizatorki, po wysłuchaniu zaproponowanego przez publiczność utworu, zagrają w pełni improwizowane sceny, które zaskoczą je tak samo jak Was. Spektakl komediowy, pełen różnorodnych tematów, nawiązań, bohaterów i sytuacji, który nigdy już się nie powtórzy.
Miejsce: sala kinowo-widowiskowa MCK
Godzina: 19.00
Bilety: 10 zł, w dniu spektaklu 15 zł

Muzyczny salon w Pałacu Nowym
Cykl koncertów, podczas których prezentowane są publiczności przeboje muzyki klasycznej, grane przez muzyków bydgoskiego środowiska muzycznego. W najbliższą niedzielę wystąpi z recitalem wystąpi ceniony pianista i kameralista Tomasz Gumiela.
Miejsce: Pałac Nowy w Ostromecku
Godzina: 14.00-17.00
Wstęp wolny.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez
Dariusz Bloch

Festiwal Azjatycki w Bydgoszczy
Ten weekend będzie należeć do smakoszy. Aromaty, kolory i wyraziste smaki - to wszystko łączy w sobie kuchnia azjatycka. Co konkretnie będzie serwowane? Np. gruzińskie pierożki chinkali, wypełnione mięsnym farszem i bulionem, będą też gruzińskie wypieki i desery. Pierogi bolani, okra z ryżem i pastą z pomidorów, choreszt curry czy zupa - tak zapowiadają się perskie przysmaki. Jeśli smaki Azji, to nie może zabraknąć kuchni wietnamskiej: zupy pho, bułeczek banh bao z fasolą zawiniętych w liść bananowca, warzywnej freshrollsy. Kuchnia koreańska to będzie m.in. aromatyczny kurczak, soczysta wołowina, świeżo siekane warzywa i przyprawy. Nie zabraknie też kuchni indyjskiej i chrupiących samos. Będzie też coś dla łasuchów, czyli desery. Samkom Azji towarzyszyć będzie Festiwal piwa, wina i cydru z produktami od lokalnych producentów. Ponadto, będzie można kupić azjatyckie dodatki modowe czy gadżety i upominki. Słowem każdy znajdzie coś w swój smak!
Miejsce: hala tenisowa Zawiszy (ul. Gdańska 163)
Godzina: 12.00-18.00
Impreza niebiletowana.

Wieczór Ballad i Romansów w Bydgoszczy
W programie utwory z repertuaru Bułata Okudżawy, Anny German, Czesława Niemena, Żanny Biczewskiej, Wladimira Wysockiego w wykonaniu Julii Vikman.
Miejsce: klub Eljazz (ul. Kręta 3)
Godzina: 18.00
Bilety: 30 zł do nabycia w klubie przed wejściem na koncert.

Halka - opera Stanisława Moniuszki
Premiera realizacji Halki w Bydgoszczy odbyła się 27.04.2013 r. - na inaugurację XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego. W dobiegającym końca Roku Moniuszkowskim Opera Nova przypomina jedno z największych dzieł kompozytora, nazywanego ojcem narodowej opery.
Miejsce: Opera Nova w Bydgoszczy
Godzina: 18.00
Impreza biletowana: bilety.operanova.bydgoszcz.pl i kasa Opery Nova

Muracki śpiewa Nohavicę
Antoni Muracki - pieśniarz, poeta, kompozytor i muzyk. Od ponad 35 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś do powiedzenia słuchaczowi - o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.
Miejsce: Światłownia (ul. Św. Trójcy 15)
Godzina: 18.00
Bilety: 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy, młodzież - 8 zł

Gala Wiedeńska
Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad Pięknym Modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki" czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" albo polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.
Miejsce: Kinoteatr Adria
Godzina: 18.30
Bilety: 65 zł na biletyna.pl

Dr Misio - koncert
Dr Misio - męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego. Zespół ma na swoim koncie płyty „Młodzi” i „Pogo” których producentem muzycznym jest Olaf Deriglasoff. Wiosną 2017 r. ukazała się trzecia płyta „Zmartwychwstaniemy’, której producentem jest Kuba Galiński znany z produkcji płyt dla: HEY, Ania Dąbrowska czy Ania Rusowicz. Trzecią płytę promuje utwór „Pismo", do którego teledysk zrobił Wojtek Smarzowski.
Miejsce: klub Kuźnia (ul. Gdańska 67)
Godzina: 19.00
Bilety: 50 zł, w dniu koncertu 60 zł, bilety kolekcjonerskie w klubie

Tymon Tymański „Paszkwile" - koncert premierowy
Płyta „Paszkwile" to w istocie rzeczy solowy debiut Tymona Tymańskiego, trójmiejskiego kompozytora, tekściarza i scenarzysty. Głównym tematem albumu jest współczesna Polska i Polacy, opisani momentami bardziej poetycko, kiedy indziej szorstko i bezpardonowo. Choć Tymański sporo miejsca poświęca polityce i kwestiom społecznym, nie brakuje piosenek bardziej osobistych.
Miejsce: Estrada Stage Bar
Godzina: 20.00
Bilety: 40 zł na ticketos.pl, kupbilecik.pl

Leonard Luther - koncert
Miejsce: Pub Kubryk w Bydgoszczy
Godzina: 20.30
Wstęp wolny

Szopki betlejemskie - warsztaty ceramiczne
Zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla starszej młodzieży i osób dorosłych. Podczas warsztatów uczestnicy wykonają szopkę (dekoracyjny budynek) z gliny oraz (jeśli wystarczy czasu) podstawowe figurki ludzkie i zwierzęce. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Kamil Przygoda - pracownik muzeum.
Miejsce: Muzeum Ziemi Kajeńskiej w Nakle nad Notecią
Godzina: 11.00-15.50 [szkliwienie prac 8 grudnia od godz. 11]
Udział bezpłatny. Zapisy - nr telefonu 52 386 08 64 oraz w budynku muzeum. Liczba miejsc jest ograniczona. W przypadku zbyt małej ilości zapisanych osób zajęcia zostaną odwołane. Prośba o wcześniejsze poinformowanie pracowników muzeum, jeśli zrezygnują Państwo z udziału w warsztatach.

Andrzejkowy Turniej Szachów Szybkich
W turnieju mogą wziąć udział szachiści, którzy zgłoszą się do 23.11.2019 r. do godz. 20 oraz wpłacą wpisowe w dniu zawodów w wysokości 10 zł seniorzy i juniorzy. Mieszkańcy miasta Kcynia są zwolnieni z wpisowego. Liczba miejsc ograniczona do 60 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 12 + 3 sekund za ruch dla zawodnika.
Miejsce: GCKiB im. Klary Prillowej (ul. Libelta 27) w Kcyni
Godzina: 10.00
Wpisowe: 10 zł, zapisy sędzia turnieju Jarosław Wiśniewski e-mail: 76jarwis@gmail.com


► Imprezy w Bydgoszczy. Piątek, 22.11.2019 ◄

XI Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy
W piątek rozpoczynają się przesłuchania półfinalistów. Wśród pięciorga utalentowanych pianistów z całego świata jest i Polak - Kamil Pacholec, będący na dodatek studentem klasy fortepianu prof. Ewy Pobłockiej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Czterej pozostali finaliści to: Sergey Belyavsky (Rosja), Saetbyeol Kim (Republika Korei), Philipp Lynov (Rosja) oraz Yasuko Furumi (Japonia).
Miejsce: sala koncertowa Filharmonii Pomorskiej
Godzina: 19.00
Bilety: 20 zł ulgowy, 30 zł normalny - sprzedaż online.

Imprezy w Bydgoszczy i okolicach. Zobacz kalendarz imprez

33. AFF-Era Filmowa
Tegoroczna AFF-Era Filmowa w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy odbywa się od piątku do niedzieli (22-24 listopada) pod hasłem: Ironia, groteska, czarny humor. Nowo wyremontowanej sali kinowej PM prezentowane będą zarówno filmowe klasyki, jak i nowsze filmy, w tym tegoroczne produkcje kina amerykańskiego i europejskiego, nie zabraknie też filmów polskich reżyserów - na dobry początek Eroica w reż. Andrzeja Munka.
Miejsce: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy (ul. Jagiellońska 27)
Godzina: 10.30 - wykład inauguracyjny; 11.30 - Eroica; 16.00 - Co robimy w ukryciu; 20.00 - I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!; 22.00 - Mowa ptaków
Impreza biletowana: Bilety można nabyć przed seansami w portierni Pałacu Młodzieży, normalny 10 zł, ulgowy 7 zł

Konferencja Kobiety IT
W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości firma Nokia we współpracy z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego organizuje konferencję, będącą okazją do spotkania z kobietami, które pracują w branży IT, poznania różnorodnych zawodów oraz trendów rozwoju nowych technologii.
Miejsce: City Hotel (ul. 3 Maja 6) w Bydgoszczy
Godzina: 9.00-15.30
Zapisy: rejestracja.kobietyit.pl

Irlandczyk, reż. Martin Scorsese
Robert De Niro, Al Pacino i Joe Pesci w nowym filmie Martina Scorsese „IRLANDCZYK”. Ta epicka saga przedstawia świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana - weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia. Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i ukazuje kulisy jednej z największych nierozwiązanych zagadek w historii USA, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych Jimmy‘ego Hoffy.
Miejsce: Kino Orzeł MCK (ul. Marcinkowskiego 12/14) Bydgoszcz
Godzina: 13.30, 17.15, 21.00
Bilety: 11/14 zł

Biznes Trendy 2019
To trzecia edycja konferencji, która skupia wokół siebie przedsiębiorców z regionu. Jej celem jest pokazanie najciekawszych trendów we wdrażaniu strategii biznesowych, wynikających z doświadczenia zarówno globalnych, jak i lokalnych przedsiębiorstw. Tegoroczne spotkanie poprowadzi gość specjalny – Roma Gąsiorowska, a wykładowcami są m.in. Andrzej Blikle i Katarzyna Kłosińska. Uczestnicy będą mieli okazję zaczerpnąć wiedzy z dziedziny marketingu, a także strategicznego zarządzania firmą. Więcej na stronie biznestrendy.biz
Miejsce: Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze
Godzina: 9.00-16.00
Impreza biletowana: biznestrendy.biz

Irmina Pisarek „Prześwit” - wernisaż wystawy ilustracji
Malarka i ilustratorka ur. w 1987 r. w Skarżysku-Kamiennej, mieszka i tworzy w Bydgoszczy.
Irmina Pisarek: „Tworzę surrealistyczne wizje, posługując się tradycyjnymi technikami. Inspiruje mnie relacja świata symboli i natury, ich wzajemne przenikanie się w świadomości. Zdolność do tkania nowych układów znaczeń, zestawianie, łączenie, przenikanie. To eksperymenty poznawcze – różnorodność, bogactwo form i kierunków. Przeciwieństwa i multiplikacja – wszystko co przybliża do doświadczenia bogactwa egzystencji”. Wystawa czynna do 24.01.2020 r.

Miejsce: foyer MCK (ul. Marcinkowskiego 12/14) Bydgoszcz
Godzina: 19.00
Impreza niebiletowana: wstęp wolny

Sztuka Natury
Wystawa prac wyróżnionych i nagrodzonych w konkursie fotograficznym „Opowieści natury”, zorganizowanym przez Ogród Zoobotaniczny w Toruniu w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczej „Sztuka Natury” 2018. Wystawa czynna do 7 grudnia 2019 r.
Miejsce: Muzeum Fotografii (ul. Królowej Jadwigi 14) w Bydgoszczy
Godzina: 18.00
Impreza niebiletowana.

Halka - opera Stanisława Moniuszki
Premiera realizacji Halki w Bydgoszczy odbyła się 27.04.2013 r. - na inaugurację XX Bydgoskiego Festiwalu Operowego. W dobiegającym końca Roku Moniuszkowskim Opera Nova przypomina jedno z największych dzieł kompozytora, nazywanego ojcem narodowej opery.
Miejsce: Opera Nova w Bydgoszczy
Godzina: 19.00
Impreza biletowana: bilety.operanova.bydgoszcz.pl i kasa Opery Nova

Życie jest długie jeśli tylko umiesz go używać
Klubu Zaawansowanych Mówców Roastmasters zaprasza w ramach treningu przemówień publicznych zaprasza na rozmowy o czasie.
Miejsce: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5
Godzina: 18.00
Impreza niebiletowana.

Spektakl „Kobieta Pierwotna”
Kobieta Pierwotna to sztuka wybitnego litewskiego poety i dramaturga, Sigitasa Parulskisa w adaptacji znanego scenarzysty i aktora – Cezarego Harasimowicza. Spektakl porusza szereg kwestii, stanowiących sedno problemów międzyludzkich, które niewątpliwie są ponadczasowym tematem. Twórcy sztuki podjęli trud ukazania problemów w relacjach damsko-męskich w „krzywym zwierciadle” – z dużą dozą humoru i z ogromnym dystansem. W tytułową bohaterką monodramu wciela się legenda polskiej sceny teatralnej i kabaretowej - Hanna Śleszyńska.
Miejsce: Kinoteatr Adria
Godzina: 19.00
Bilety: 50 zł na www.makroconcert.com

Multimedialny wieczór czterech kolorów
To wydarzenie zarówno dla młodzieży, jak i osób starszych oraz rodziców z dziećmi. W części pierwszej spotkania interaktywny performance taneczny (kolor czarny) oraz audiowizualny koncert roślin (kolor zielony). Część druga to czas na aktywne, spontaniczne i dobrowolne uczestnictwo publiczności. Widzowie wezmą udział w instalacji integrującej fale mózgowe uczestników z dźwiękiem (kolor niebieski) oraz w tworzeniu wirtualnych obrazów techniką „świetlnego graffiti” (kolor czerwony). Taniec: Patrycja Lewandowska (kolor czarny). Instalacje: Piotr Grygor (kolor zielony i niebieski) oraz Michał Osowski (kolor czarny i czerwony).
Miejsce: Salon Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy
Godzina: 20.00
Bilety 20 zł do nabycia w siedzibie KPCK (plac Kościeleckich 6)

Katka Kotecka - koncert
Śpiewa i pisze, zarówno po polsku, jak i po angielsku - raczej na smutno, ale zawsze z serca.
Od kilku lat regularnie koncertuje w Polsce, ale także za granicą: Praga, Wilno, Lwów, Ostrawa, Brno, Budapeszt… Jest laureatką ogólnopolskich festiwali, m.in. Najlepszy Wykonawca BAZUNA (2017); GRAND PRIX podczas Biłgorajskich Spotkań z Piosenką Autorską i Poezją Śpiewaną (2014), II miejsce podczas festiwalu „Wieczorne nastroje” (2014), II miejsce OFPA „Wschody” w Lublinie (2015), II miejsce OSPA w Radzyniu Podlaskim (2015).

Miejsce: Światłownia (ul. Św. Trójcy 15)
Godzina: 18.00
Bilety: 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy, młodzież - 8 zł

Koncert In Hell's Duty/ Paranoid Mind
Grupa In Hell's Duty powstała w 2013 roku - w sferze muzycznej, jak i lirycznej, skupia swoją działalność artystyczną na konfrontacji i redefiniowaniu przeciwstawnych elementów natury człowieka. Twórczość grupy łączy ciężar, energię i groteskę, ale i romansuje z melancholią, harmonią i melodią.
Paranoid Mind to połączenie ostrego, mocno rytmicznego grania z nietypowymi harmoniami i charyzmatycznym wokalem.
Zespół został założony przez Piotra Wtorek i Jeremiasza Baum w 2015 r.

Miejsce: Destylarnia (ul. Kręta 3)
Godzina: 20.00
Impreza biletowana (5 zł).

Karolina Czarnecka - Trasa Cud
Karolina Czarnecka porusza się po różnych dziedzinach sztuki i bada ich granice. Zasłynęła piosenką „Hera koka hasz LSD”, którą wykonała na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2014 r. Jest dyplomowaną lalkarką i prawie dyplomowaną aktorką dramatyczną; współtworzy grupę teatralno-kabaretową Pożar w Burdelu i jest członkinią Żelaznych Wagin oraz Gangu Śródmieście.
Miejsce: Klub Mózg (ul. Gdańska 10) w Bydgoszczy
Godzina: 21.00
Bilety: w dniu koncertu 40 zł

Suzia - koncert
Suzia, czyli Zuza Kłosińska - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Tworzy muzykę z gatunku „singer/songwriter”, teksty pisze w języku polskim. Jest aktywna na scenach klubowych, kawiarnianych, a nawet domowych. Jej muzyka oscyluje wokół gatunków: ballada, folk, pop. Jest laureatką takich festiwali jak FAMA czy YAPA. W swoim dorobku muzycznym ma, m.in., występy na Łódzkim Songwriterze czy Poznańskim showcase Spring Break.
Miejsce: Basement Wine & Beer (ul. Długa 24)
Godzina: 21.00
Bilety: 10 zł dostępne na miejscu, przy barze

Trance express
Impreza w stylu 90’s trance/electro, warto więc wyszukać z szafy wygodne ubranie i buty, żeby wytrzymać do godzin porannych, hasając do elektroniki.
Miejsce: Estrada stagebar Bydgoszcz
Godzina: 22.00
Bilety: 10 zł do nabycia przy wejściu

Szczerze o muzyce: Paprodziad

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3