https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Humaniści mają szansę zrobić karierę w branży informatycznej i dostać na to stypendium

Tomasz Zieliński
Thinkstock
Fundacja dla UKW przekuje historyka w informatyka. Trzeba tylko znać angielski i być systematycznym. W zamian - dobry zawód za darmo.

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Bydgoszczy realizuje projekt „Od bariery do kariery na 100%”.
[break]

Zarządzać siecią

-Podobne szkolenia organizujemy od pięciu lat - mówi Piotr Żmudziński, pracownik UKW i koordynator projektu. - Dotychczas ukończyło je ponad 300 osób. Teraz szansę na zdobycie nowego zawodu ma kolejne 60.
Umiejętności, które zdobyć można w projekcie, to administrowanie sieciami komputerowymi. To zawód poszukiwany na rynku. Jego zdobycie umożliwia udział w bezpłatnym, certyfikowanym kursie CISCO CCNA (Cisco Certified Network Associate). Jest to najbardziej uznawany na świecie kurs projektowania i zarządzania wysokowydajnymi sieciami komputerowymi. Uczestnictwo w kursie CCNA i zdobycie certyfikatów ukończenia go jest gwarancją posiadania szerokiej wiedzy z zakresu teleinformatyki oraz kompetencji praktycznych administratora sieci. Kurs składa się z czterech semestrów, każdy z nich kończy się testem. Pozytywne zaliczenie testu jest równoznaczne ze zdobyciem międzynarodowego certyfikatu poświadczającego posiadaną wiedzę i umiejętności.

Być systematycznym

W projekcie może wziąć udział 60 osób, w wieku od 15 do 30 lat, niepracujących i zamieszkałych na terenie powiatu bydgoskiego (z miastem Bydgoszczą) i inowrocławskiego.
- Kurs CCNA nie wymaga początkowej wiedzy technicznej: jedyne wymagania to podstawowa znajomość obsługi komputera oraz znajomość języka angielskiego - zapewnia Piotr Żmudziński. - Materiały szkoleniowe wykorzystywane podczas kursu przygotowane zostały w języku angielskim. Ze względu na ich specyfikę i stosowany język techniczny, konieczne jest uzupełnienie kompetencji językowych o słownictwo i specyfikę branżowego żargonu stosowanego w obszarze sieci ICT.
Organizatorzy zapewniają, że uczestnikami kursu nie muszą być „ścisłowcy”.
- Ukończyło go również wielu absolwentów studiów humanistycznych. Mieliśmy kursanta po seminarium, a dwie panie księgowe, które ukończyły kurs, szybko wróciły, by zrobić drugi - wspomina koordynator. - Szkolenie może ukończyć każdy, kto spełni dwa warunki: będzie zaangażowany oraz systematyczny.

Co po kursie?

Po uzyskaniu certyfikatu można rozpoczynać karierę w branży informatycznej (IT). Fachowców zarządzających sieciami na rynku brak. Bydgoskie firmy muszą posiłkować się ściąganiem pracowników z innych rejonów Polski, bo bydgoskie uczelnie nie nadążają z kształceniem specjalistów.

Po ukończonym kursie zawodowym 36 uczestników projektu zostanie skierowanych na cztero- lub pięciomiesięczne płatne staże pracy. Wszyscy uczestnicy szkoleń będą mogli skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji pośrednictwa pracy, której celem będzie wyszukanie ofert pracy na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.
Nabór trwa do piątku 20 lutego do godz. 15.00. Szczegóły programu na stronie: odbarierydokariery.pl.cp

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
suchoty kieszonkowe
One chcą w tej kuźni na odwyrtkę przekuwać, nowobogackiego Hydraulika z kasiorą ba Doktora... gołego
k
kierowca32
szkoda ze dla bezrobotnych i do 30 lat. sam bym z chęcią zmienił pracę mzk na informatykę.Angielski znam a i podstawy programowania były na studiach.Myślę że sporo chętnych by było.
I
Icek
Mogłaby ta kuźnia jeszcze Doktorów na Hydraulików przekuwać . Wtedy pierwsza dziesiątka w rankingu europejskim zapewniona .
C
CB bez pasożyta
Brawo UKW ,znów rozsądna decyzja.Żeby jeszcze nasza dawna AMB pozbyła się narośli toruńskiej , która wysysa z niej soki.
k
korzeń żeń-szenia
W tych amorach przekucia historyka UKW w informatyka z Powiatowym UP w Bydgoszczy PO-mocny jest afrodyzjak - wątróbka i czosnek
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski