Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Pomoc i Nadzieja w Bydgoszczy zaprasza do składania wniosków o stypendium na kolejny rok akademicki

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Założycielami i fundatorami Fundacji Pomoc i Nadzieja w Bydgoszczy są Grażyna i Wojciech Rybkowie z firmy Drozapol-Profil S.A., którzy od wielu lat angażują się w działalność charytatywną.
Założycielami i fundatorami Fundacji Pomoc i Nadzieja w Bydgoszczy są Grażyna i Wojciech Rybkowie z firmy Drozapol-Profil S.A., którzy od wielu lat angażują się w działalność charytatywną. Dariusz Bloch
Fundacja Pomoc i Nadzieja w Bydgoszczy istnieje od maja 2015 r. Jej głównym celem jest pomoc młodym ludziom, którym zła sytuacja finansowa nie pozwala kontynuować nauki po szkole średniej. W tym tygodniu Fundacja rozpoczęła przyjmowanie wniosków na kolejny rok akademicki 2022/2023. Podania można składać do końca sierpnia.

Zobacz wideo: Smaki Kujaw i Pomorza - Sezon 4 odcinek 22

od 16 lat

Stypendystami Fundacji Pomoc i Nadzieja mogą zostać studenci studiów dziennych I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich. W szczególnych przypadkach stypendium może zostać przyznane także uczniowi klasy maturalnej. Co istotne, Fundacja PiN nie ogranicza się tylko do wypłaty stypendium swoim podopiecznym, ale niesie im szeroko rozumianą pomoc, często niewymierną, jak pomoc w znalezieniu miejsca stażu, poradę prawną, rozmowę z psychologiem itp.

Fundacja PiN w Bydgoszczy. 119 stypendiów w ciągu 7 lat

Jak mówi Grażyna Rybka, współzałożycielka i prezes zarządu Fundacji PiN, by ubiegać się o stypendium należy spełnić dwa podstawowe kryteria. To co najmniej dobre wyniki w nauce oraz niskie dochody w rodzinie.

- Sytuację każdego studenta oceniamy indywidualnie, dlatego nie podajemy poziomu dochodów, który kwalifikuje do stypendium - podkreśla Grażyna Rybka. - Wybrani kandydaci zaproszeni zostaną na rozmowę kwalifikacyjną, a o tym, kto zostanie stypendystą zadecyduje Komisja Stypendialna - po zakończeniu spotkań z kandydatami.

Wnioski wraz z załącznikami można składać przez aplikację, do której link znajduje się na stronie internetowej fundacji www.fundacjapin.pl. Podania o stypendium na rok akademicki 2022/23 będą przyjmowane do 31 sierpnia br.

W 2021 roku Fundacja pomogła 33 studentom z różnych rejonów Polski. W ciągu 7 lat przyznano stypendium 52 osobom. Wśród nich były także takie, które otrzymywały pomoc przez kilka lat. Daje to łącznie 119 rocznych stypendiów. Stypendium jest wypłacane przez 9 miesięcy w roku akademickim, od października do czerwca, w kwocie od 300 do 800 zł miesięcznie. Średnio wynosi 500 zł/miesiąc. Oprócz wysokiej średniej i dochodu przypadającego na 1 osobę w gospodarstwie domowym pod uwagę brane są także osiągnięcia naukowe kandydata oraz jego zaangażowanie w działalność społeczną i charytatywną.

Hasłem przewodnim PiN-u jest "Nieś dobro dalej". W ten sposób członkowie Fundacji zachęcają młodych do udziału w inicjatywach mających na celu wsparcie dla potrzebujących.

Jedną z osób, którym Fundacja pomogła spełnić marzenia o studiach jest Małgorzata Kuśmierczyk. O PiN-ie dowiedziała się dzięki portalowi Moje Stypendium.

- Po maturze szukałam kogoś, kto wesprze mnie w realizacji moich planów akademickich. Bardzo zależało mi na studiach w Krakowie, natomiast nie mogłabym studiować tam bez dodatkowej pomocy finansowej. Chciałam rozpocząć studia na dwóch kierunkach, co znacząco utrudniłoby mi możliwość jednoczesnej pracy - opowiada Małgorzata, która do grona stypendystów dołączyła w ub. roku.

Bydgoszcz. Stypendyści PiN-u "niosą dobro dalej"

Dziś jest studentką prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz informatyki społecznej na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Udziela się również społecznie. Prowadzi Koło Naukowe CyberLaw UJ, jest tutorką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, a przed rozpoczęciem studiów pracowała jako wolontariuszka w Dziale Edukacji Globalnej CEO.

- Stypendium pozwoliło mi na studiowanie ze "spokojną głową", dzięki czemu nie musiałam martwić się o pieniądze, a wolny czas mogłam poświęcić na aktywność społeczną - dodaje nasza rozmówczyni. Podkreśla również, że ogromnym wsparciem byli dla niej zarówno założyciele Fundacji, jak też sami stypendyści, z którymi miała okazję zapoznać się podczas wrześniowego spotkania inauguracyjnego. - Otoczonej tak ogromnym ciepłem było mi dużo łatwiej z odwagą przeprowadzić się do nowego miasta i zacząć nowy etap życia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo