Młody wojownik z Bydgoszczy z kolejnym sukcesem w judo. Na mistrzostwach w Stanach Zjednoczonych wywalczył dwa złote medale!

Marta Mikołajska
Dwa złote medale zdobył Artur Pujszo z Bydgoszczy podczas Letnich Mistrzostw Stanów Zjednoczonych w Judo "US Summer Nationals". Teraz przygotowuje się do kolejnych zawodów. Nadesłane
W miniony weekend na Florydzie rozegrały się Letnie Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Judo "US Summer Nationals". Udział w nich wzięło ponad 500 zawodników i zawodniczek ze Stanów. Na macie stanął także bydgoszczanin Artur Pujszo.

od 16 lat

Zawody zostały przeprowadzono w Broward Convention Center w Fort Lauderdale. Doskonale zaprezentował się bydgoski judoka Wyższej Szkoły Gospodarki Artur Pujszo, odnosząc zwycięstwo zarówno w swojej wadze +100 kg, jak również w kategorii "Open". Zdobył dwa złote medale, wszystkie walki rozstrzygając przed czasem.

- Zawody w Judo stanowią uzupełnienie tzw. "karty startowej" Artura, gdyż poświęcamy się głównie dla Sambo. Najważniejsze dla nas są Mistrzostwa Europy w Serbii i być może zapowiadany turniej Sambo w Brazylii. Cieszę się z dobrych walk i pełnego powrotu Artura do zdrowia po wcześniejszej kontuzji. Treningi w prestiżowym klubie Martial Arts Academy w Nowym Yorku wyraźnie pomagają - podsumowuje sukces Artura Ryszard Pujszo, akademicki trener sportów walki WSG w Bydgoszczy (prywatnie ojciec zawodnika). I dodaje: - Liczę, że znajdziemy sponsora na dalsze treningi w Stanach, a przede wszystkim na start w Mistrzostwach Europy.

Przed bydgoskim zawodnikiem kolejne walki w Stanach

Trening judo Artur Pujszo rozpoczął w wieku 13 lat, w klubie Polonia Bydgoszcz. Z czasem zainteresował się również sportami walki, jak np. brazylijskie jiu-jitsu czy Qazaq Kuresi - pochodzącą z Kazachstanu odmianą judo. Jest też zapalonym szachistą. Bydgoszczanin już jako młodzik i junior odnosił sukcesy, zdobywając, jako zawodnik Narodowej Kadry Judo, m.in. brązowy medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Niektórymi z jego sukcesów w kategorii seniorów są srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostw Polski (2011, 2013) oraz zwycięstwo w zawodach Pucharu Europy w Bańskiej Bystrzycy (2018). Jest też Mistrzem Europy w wadze ciężkiej, a w 2019 r. stoczył sześć zwycięskich walk podczas zawodów w brazylijskim jiu jitsu amerykańskiej federacji North American Grappling Association.

Mimo ubiegłotygodniowego sukcesu nie zamierza spocząć na laurach. Jeszcze dziś i jutro (30-31.07) powalczy w prestiżowych zawodach Judo US Open - Otwartych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych. Udział w nich weźmie około 1500 zawodników i zawodniczek z całej półkuli zachodniej.