Na czwartą edycję Festiwalu Fontanna Muzyki złożą się cztery sierpniowe sobotnie wieczory, w których muzyka, taniec i rzeźba fontanny Potop będą wzajemnie się przenikać, popularyzując wysoką kulturę, co - jak zauważa wiceprezes Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop Zdzisław Tylicki - jest cechą szczególną tego festiwalu.
- Ten oryginalny synkretyzm sztuk jest nowością nie tylko na bydgoskiej mapie kultury, ale także ożywia pomnik i miejsce wokół niego. Śmiało można stwierdzić, że narodziła się nowa tradycja, którą należy kontynuować - nie ma wątpliwości wiceprezes Zdzisław Tylicki, zapewniając jednocześnie, że dla wszystkich uczestników Festiwal Fontanna Muzyki także w tym roku będzie wielką atrakcją muzyczną, powieloną przez liczbę koncertów, za każdym razem brzmiących światowo.
- Usłyszymy arie z najsłynniejszych oper i operetek, pojawią się także utwory ze znanych musicali oraz tanga. Wszystko to ukłon w stronę odbiorców, którzy słuchając koncertów, mogą włączyć się w nie, nucąc ulubione motywy muzyczne - mówi Agata Serwińska, współprowadząca koncerty Fontanny Muzyki wraz z prezes Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop Joanną Franczak.
Chcemy, aby fontanna Potop była żywym pomnikiem, miejscem spotkań, gdzie chcą ze sobą przebywać i bawić się ludzie.
Zdzisław Tylicki, wiceprezes Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop
Oczywiście, wykonawcami wszystkich koncertów będą absolwenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, którzy choć młodzi to z pełnym profesjonalizmem spełniający się już zawodowo. Koncertom, podobnie jak w zeszłym roku - co bardzo publiczności się podobało - towarzyszyć będą występy tancerzy klasy „S” ze Studia Tańca „Bailamos”.
Festiwal Fontanna Muzyki z roku na rok ma coraz większą publiczność. Organizatorzy szacują, że w sierpniu każdy z koncertów przyciągnie nie mniej niż tysiąc odbiorców. - Dokładamy wszelkich starań, by miejsc siedzących było odpowiednio dużo. Natomiast przed kapryśną aurą w tym roku będzie nas chronić przeźroczysty dach, aby fontanna Potop była widoczna z każdego miejsca widowni - zdradza nam Agata Serwińska, która jako skarbniczka Stowarzyszenia Bydgoskiej Fontanny Potop podkreśla, że bez partnerów i miejskiej dotacji organizowanie co rok otwartego festiwalu nie byłoby możliwe.
- W tym roku, oprócz Urzędu Miasta Bydgoszczy, współpracę ze stowarzyszeniem na rzecz realizacji Fontanny Muzyki podjęła firma Toyota Jaworski Auto (jako główny sponsor festiwalu zadba o atrakcję ze swej strony - wystawę najnowszych modeli aut). Podczas koncertów wystawiana będzie również skarbona, do której każdy, kto zechce, może wrzucić datek na rzecz kolejnych koncertów festiwalu. Tylko dzięki wsparciu naszych partnerów i sympatyków jako stowarzyszenie możemy realizować nasze projekty - dodaje Agata Serwińska.
- Festiwal Fontanna Muzyki został wymyślony z tęsknoty do sztuki, która buduje wspólnotę ludzi, co w dzisiejszych czasach jest nam wyjątkowo do życia niezbędne. Wśród odbiorców są: dzieci, młodzież, dorośli bez ograniczeń wiekowych, mieszkańcy Bydgoszczy i całego regionu, turyści krajowi i zagraniczni. Chcemy, aby fontanna Potop była żywym pomnikiem, miejscem spotkań, gdzie chcą ze sobą przebywać i bawić się ludzie - podsumowuje wiceprezes Zdzisław Tylicki.
