Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ferie ze sztuką, modą i mistrzynią

Marek Chełminiak
Bezpłatny wstęp na sztuczne lodowisko i na baseny, ośnieżone stoki oraz półkolonie w różnych konwencjach - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na ferie w Fordonie.

Bezpłatny wstęp na sztuczne lodowisko i na baseny, ośnieżone stoki oraz półkolonie w różnych konwencjach - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na ferie w Fordonie.

W tym roku pogoda na ferie dopisała. Nic dziwnego, że żelaznym punktem zimowego wypoczynku były szaleństwa i wyprawy w ośnieżonej scenerii. Poza tym, tak samo, jak w ubiegłych latach, uczniowie mogli za darmo popływać w basenach na osiedlu Szybowników i Przylesiu oraz skorzystać z lodowiska przy ulicy Duracza.

Spora grupa dzieci wzięła też udział w półkoloniach. W Młodzieżowym Domu Kultury nr 5 odbyły się dwa turnusy, podczas których uczestnicy wzięli udział w ciekawych wycieczkach, między innymi, do Muzeum Mydła i Brudu oraz do Polskiego Radia PiK. Ciekawie było też na miejscu, podczas zabaw integracyjno-ruchowych, nauce decoupage i czerpania papieru. Olbrzymie zainteresowanie wywołało spotkanie z Beatą Mikołajczyk, bydgoską kajakarką, srebrną medalistką igrzysk w Pekinie, brązową medalistką olimpiady w Londynie, mistrzynią świata i Europy, która odpowiadała na wiele niekonwencjonalnych pytań.

Jak przystało na zimowe ferie, nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu, połączonych z rzeźbieniem w śniegu, przejażdżkami saniami i ogniskiem w Myślęcinku.

W „Wiatraku” odbyły się „Półkolonie ze sztuką”. Kolejne dni poświęcone były: plastyce, muzyce, tańcowi, teatrowi i filmowi. <!** reklama>

- W naszych półkoloniach bierze udział 45 dzieci. Chętnych było prawie dwa razy tyle. Niestety, części z nich musieliśmy odmówić - mówi Martyna Lewandowska, szefowa wiatrakowych półkolonii, zorganizowanych dzięki dofinansowaniu z bydgoskiego Urzędu Miasta. Z ratuszowego wsparcia skorzystano także przy organizacji zimowego wypoczynku w Szkole Podstawowej nr 27. Zimowe półkolonie w szkole przy Sielskiej mogły dojść do skutku, dzięki postawie Hanny Tańskiej i Agnieszki Walczak, nauczycielek, które opiekowały się swoimi podopiecznymi w ramach wolontariatu. W bibliotece dla dzieci przy ulicy Pielęgniarskiej odbywały się zajęcia, podczas których poznawano modę od starożytności do współczesności i zapoznawano się z zasadami dobrych manier, w różnych sytuacjach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!