Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Choroba Alzheimera - zwróć uwagę na te symptomy! Takie są pierwsze objawy tej groźnej choroby

OPRAC.:
Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Początkowo choroba Alzheimera charakteryzuje się utratą pamięci krótkotrwałej, trudnością ze znalezieniem właściwych słów i zmianami osobowości oraz nastroju. W miarę postępu choroby, stopniowo pogarsza się pamięć długotrwała, umiejętność czytania, rozumowania i komunikacji z innymi ludźmi.Alzheimer, to choroba bardzo podstępna, bowiem rozwija się przez wiele lat, zanim zaczną pojawiać się jej objawy. Opisujemy je w galerii artykułu. Tam również znajdziesz informacje, co zrobić, jeśli podejrzewasz rozwój Alzheimera. Takie objawy daje rozwijająca się choroba Alzheimera. Sprawdź, co trzeba zrobić, jeśli zauważysz je u siebie ►
Początkowo choroba Alzheimera charakteryzuje się utratą pamięci krótkotrwałej, trudnością ze znalezieniem właściwych słów i zmianami osobowości oraz nastroju. W miarę postępu choroby, stopniowo pogarsza się pamięć długotrwała, umiejętność czytania, rozumowania i komunikacji z innymi ludźmi.Alzheimer, to choroba bardzo podstępna, bowiem rozwija się przez wiele lat, zanim zaczną pojawiać się jej objawy. Opisujemy je w galerii artykułu. Tam również znajdziesz informacje, co zrobić, jeśli podejrzewasz rozwój Alzheimera. Takie objawy daje rozwijająca się choroba Alzheimera. Sprawdź, co trzeba zrobić, jeśli zauważysz je u siebie ► pixabay, zdjęcie ilustracyjne
Alzheimer wbrew obiegowej opinii, nie jest naturalnym skutkiem starzenia się człowieka i degradacji mózgu związanej z wiekiem. Uważa się jednak, że wiek jest istotnym czynnikiem ryzyka wystąpienia tej choroby. Alzheimer to zwyrodnienie układu nerwowego, które prowadzi do otępienia i może wystąpić już u osób po 60. roku życia. Są pewne symptomy, które mogą wskazywać, że Alzheimer rozwija się u chorego. Jak rozpoznać chorobę i co zrobić, jeśli podejrzewamy rozwój Alzheimera?

Choroba Alzheimera (łac. morbus Alzheimer, ang. Alzheimer's disease, w skrócie AD) to najczęstsza postać otępienia, nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, prowadząca do śmierci pacjenta. Opisał ją po raz pierwszy niemiecki neuropatolog Alois Alzheimer w 1906 i od jego nazwiska pochodzi jej nazwa. Choroba Alzheimera stanowi 60–65% przypadków otępienia. W jej przebiegu dochodzi do zniszczenia komórek mózgu. Początkowo choroba Alzheimera charakteryzuje się utratą pamięci krótkotrwałej, trudnością ze znalezieniem właściwych słów i zmianami osobowości oraz nastroju. W miarę postępu choroby, stopniowo pogarsza się pamięć długotrwała, umiejętność czytania, rozumowania i komunikacji z innymi ludźmi.

Czy wiesz, że: Szacuje się, że na choroby otępienne choruje do 650 tysięcy Polaków, z czego około 430 tysięcy cierpi na Alzheimera. Zdiagnozowaną chorobę Alzheimera ma zaledwie około 20 procent tej liczby chorych!

Niestety, Alzheimer, to choroba bardzo podstępna, bowiem rozwija się przez wiele lat, zanim zaczną pojawiać się jej objawy. Opisujemy je w galerii artykułu. Tam również znajdziesz informacje, co zrobić, jeśli podejrzewasz rozwój Alzheimera.

Takie objawy daje rozwijająca się choroba Alzheimera:

W 2006 roku na świecie na chorobę Alzheimera cierpiało około 26,6 miliona chorych. Przewiduje się, że w 2050 roku dotknie ona jedną na 85 osób!

To może Cię zainteresować: Sprawdź, jak sklepy manipulują klientami i jak robić zakupy, by nie zostawić w sklepowej kasie więcej pieniędzy niż planowaliśmy. Specjaliści z branży marketingowej stosują bowiem wiele sztuczek, które mają napędzić sklepom sprzedaż. Klienci, robiąc zakupy, często nieświadomie ulegają trikom i wydają niepotrzebnie pieniądze.

Czy jest jakiś sposób, by uniknąć choroby Alzheimera?

Nie istnieje dowód, by jakiekolwiek szczególne działania były efektywne w prewencji choroby Alzheimera. Badania globalne działań zmierzających do opóźnienia pojawienia się choroby Alzheimera dostarczyły sprzecznych rezultatów. Badania epidemiologiczne wykazują jednakże związek pomiędzy pewnymi czynnikami modyfikowalnymi, jak między innymi dieta, ryzyko sercowo-naczyniowe, farmaceutyki, aktywność intelektualna i ryzykiem populacyjnym rozwinięcia choroby Alzheimera.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera