Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Była nauka i zabawa

Iwona Matusiak
Był czas na zabawę, ale również na pracę i naukę. Harcerze z Szubina mogą zaliczyć zgrupowanie do udanych
Był czas na zabawę, ale również na pracę i naukę. Harcerze z Szubina mogą zaliczyć zgrupowanie do udanych Nadesłane/ZHP Szubin
Harcerze z Szubina doskonalili swoje umiejętności podczas zgrupowania w Gaju, tam czekało na nich wiele atrakcji.

Tego lata Wielopoziomowa Drużyna Harcerska z Szubina, która wchodzi w skład drużyn Hufca ZHP Pałuki im. Olgi i Andrzeja Małkowskich w Żninie, swoją część wakacji postanowiła spędzić na zgrupowaniu Hufców w Gaju koło Łąkarza, w bazie zlokalizowanej w Puszczy Brodnickiej.

- Zaraz po przyjeździe członkowie drużyny zabrali się za ustawianie i wyposażenie namiotów. Okazało się to ciekawą pracą, gdyż większość naszych harcerzy po raz pierwszy rozkładała tak duże namioty. Kolejnym ważnym elementem było tworzenie własnej pionierki obozowej. Tematem przewodnim obozu była fabuła marynarska, oparta na przygodach żeglarza Luffy’ego i poszukiwaniu skarbu One Pice’a - wyjaśnia Tomasz Lewandowski z ZHP.
- Kolejne dni to napięty program gier i zadań do zrealizowania, które przynosiły wiele przygód, wrażeń oraz nowych umiejętności. Były to zwiady terenowe, gry poszukiwawcze w lesie, na azymut i technik harcerskich. Uczestniczyliśmy także w zajęciach programowych, które pozwalały nam poszerzać naszą wiedzę i zainteresowania, a także zrelaksować się - dodaje Tomasz Lewandowski.

Na kąpielisku harcerze spędzali czas, zdobywając sprawności pływackie. Nie brakowało też wspólnych wieczorów przy ognisku. Szubinianie, dzięki dobrej współpracy wygrali kilka biegów terenowych, zdobyli wiele sprawności. Szczególnie wyróżniła się druhna Roksana Lewandowska, która zdobyła sprawność „Trzy pióra”. Harcerze uczestniczyli w ogniobraniu oraz grze terenowej o Powstaniu Warszawskim, w szkoleniu medycznym. Pełnili służbę w kuchni i na wartowni.

- Miłym akcentem była gra, przygotowana przez naszą drużynę „Czarna historia”, gdzie dzięki pomocy Ewy Szczepaniak, która przeprowadziła szkolenie na fantomach oraz Zarządzaniu Kryzysowemu przy Starostwie Powiatowym w Nakle, które użyczyło nam defibrylator szkoleniowy, mogliśmy przeprowadzić ciekawe zajęcia z użyciem tych przyrządów - mówi Tomasz Lewandowski. - Serdecznie dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie naszego wyjazdu, dyrektorowi Miejsko-Gminnego Zespołu Oświaty Sportu i Rekreacji w Szubinie za nieodpłatny oraz bezpieczny transport, a także członkom Komendy Hufca ZHP Pałuki w Żninie za pomoc podczas przygotowań i trwania wypoczynku. Ze swojej strony chciałbym podziękować opiekunom grupy za wzorowe i sumienne wypełnianie swoich obowiązków - dodaje nasz rozmówca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!