Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bydgoski Budżet Obywatelski: Mieszkańcy chcą siłowni plenerowych i placów zabaw. Zgłoszenia tylko do wtorku

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Na Osowej Górze walczą o rewitalizację stawów i oczek wodnych przy ulicach Sardynkowej i Rekinowej
Na Osowej Górze walczą o rewitalizację stawów i oczek wodnych przy ulicach Sardynkowej i Rekinowej Dariusz Bloch
Budżet obywatelski cieszy się w Bydgoszczy sporym powodzeniem. Tylko z tzw. dzielnic willowych naszego miasta spłynęło kilkadziesiąt wniosków.

We wtorek o północy mija termin zgłaszania propozycji do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Choć część osób - tradycyjnie - czeka z tym do ostatniego momentu - to już teraz z dużą dozą prawdopodobieństwa wskazać można, że dominować będą propozycje wzmocnienia infrastruktury rekreacyjnej.

- Nie chcemy, by ktoś odniósł wrażenie, że wpływamy na decyzje mieszkańców, więc swoje opinie rada osiedla przedstawi po zgłoszeniu wszystkich wniosków. Na pewno jednak naszą sympatią cieszyć się będą zgłoszenia dotyczące budowy chodników i siłowni na wolnym powietrzu, które świetnie sprawdzają się na wielu osiedlach - mówi Radosław Ginther, przewodniczący RO na Osowej Górze.

Naszą sympatią cieszyć się będą wnioski dotyczące budowy chodników i siłowni na wolnym powietrzu. - Radosław Ginther

- Mamy do dyspozycji niewiele, bo 120 tysięcy złotych - mówi Edward Sell, szef osiedlowej rady na Czyżkówku. - W zeszłym roku przeznaczyliśmy skumulowane środki na doposażenie placów zabaw, bo dwa lata temu nawalił nam wykonawca, co dało nam większą pulę teraz. Okazuje się, że mieszkańcy chcą dalej działać w tym kierunku, więc spodziewam się pomysłów związanych z placami zabaw.

Bydgoski Budżet Obywatelski: 30 tysięcy na UKS

W Smukale i Opławcu do wykorzystania jest jeszcze mniej, bo zaledwie 30 tysięcy (kwoty zależne są od liczby mieszkańców na osiedlach). Tamtejsza rada osiedla systematycznie wspiera modernizację zaplecza dla Uczniowskiego Klubu Sportowego.

PRZECZYTAJ:Więcej kasy na życzenia [DZIELNICOWYM OKIEM]

Na stronie internetowej www.bdgbo.pl sprawdzić można, jakie propozycje do budżetu wpłynęły ze wszystkich osiedli drogą internetową (na opracowanie korespondencji pocztowej trzeba jeszcze poczekać).

Na Osowej Górze chcą, m.in. rewitalizacji stawów w parku przy ulicy Rekinowej, podobne oczekiwania mają mieszkańcy względem oczek wodnych przy ulicy Sardynkowej przy ZS nr 27. Rowerzyści z Osowej Góry chcieliby z kolei umiejscowienia stacji BRA przy pętli autobusowej. Jeden wniosek dotyczy też urządzeń rekreacyjnych przy ulicy Kormoranów.

Wilczak również stawia na rekreację, jeden z projektów dotyczy ustawienia trzech betonowych stołów do ping- ponga i kosza do koszykówki, inni chcą rewitalizacji strumienia i terenu zielonego przy ul. Przerwy-Tetmajera. Podobnie jest na Jarach, gdzie mieszkańcy powitaliby z chęcią siłownię przy ul. Słonecznej.

Z rozmachem (wiedząc zapewne, że pomysł zostanie odrzucony) zadziałali mieszkańcy Piasków, którzy zgłosili do BBO wart ponad 6,5 miliona złotych pomysł gruntownego remontu ulicy Saperów i Smukalskiej.

Bydgoski Budżet Obywatelski: Głosowanie na jesień

- Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń do BBO, nastąpi weryfikacja formalna wniosków. Tam, gdzie będzie to konieczne i możliwe, będziemy prosili o ewentualne poprawki. Sprawdzać będziemy głównie, czy projekt mieści się w budżecie i czy zaplanowany jest na terenach, które należą do miasta - wyjaśnia Michał Sztybel, koordynator BBO. - Głosowanie nad projektami, które zaplanowane jest na październik, zakończy procedurę wyboru wniosków do realizacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!