https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Będą nowe laboratoria wykrywające koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia chce je uruchomić

asz
Obecnie 32 laboratoria w Polsce prowadzą diagnostykę zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić kolejne.
Obecnie 32 laboratoria w Polsce prowadzą diagnostykę zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić kolejne. 123rf.com
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że planowane jest uruchamianie kolejnych laboratoriów w ramach zwiększania diagnostyki koronawirusa. Mają one powstawać w placówkach publicznej ochrony zdrowia i być dofinansowane przez resort zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić nowe laboratoria diagnozujące koronarusa

Do szpitali zostały już wysłane pisma Ministerstwa Zdrowia, w których resort prosi o wskazanie placówek mających możliwość uruchomienia laboratoriów, które mogłyby prowadzić diagnostykę zakażeń koronawirusem.

Jeżeli szpital ma możliwość uruchomienia laboratorium, to ministerstwo zapewni niezbędne dofinansowanie.

Ile testów na koronawirusa przeprowadzono w Polsce?

Obecnie w Polsce możliwe jest przeprowadzenie ok. 4 tysięcy testów na dobę. Diagnostykę pod kątem koronawirusa prowadzą w naszym kraju 32 laboratoria. W niedzielę 22 marca o godz. 13 Ministerstwo Zdrowia podało, że przeprowadzono dotychczas 17 607 testów. Spośród nich 563 dały wynik pozytywny. Od tamtej chwili doszło 86 nowych przypadków – zwiększyła się zatem liczba przeprowadzonych testów, jednak MZ nie podało w tej sprawie żadnej aktualizacji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

A ile testów wykonano w poszczególnych województwach?

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski