Podobnie jak rok temu, tak i tym razem są takie dwa wieczory jesiennego weekendu (sobota i niedziela, 24 i 25 września), kiedy park im. Jana Kochanowskiego po zmroku przemienia się w Baśniowy Ogród Świateł, który ma swe magiczne zakątki.
Takie czary. Symbol Bydgoszczy stał się... syrenką
Święcące kolorowo trójkąty tworzą „Korytarz Marzeń”, jakim można przejść dokąd tylko wyobraźnia poniesie albo w okolice pomnika bydgoskiej Łuczniczki, która stała się... Bydgoską Syrenką. Światła i lasery w parku wyczarowują także „Baśniowe jezioro”, w które zmienił się plac zabaw, a specjalnie podświetlone drzewa kreują „Zakątek świetlnych fal”, jest też część parku rozświetlona „Morskimi refleksami”. A wszystko dlatego, że motywem przewodnim II edycji Baśniowego Ogrodu Świateł jest woda, co jest nawiązaniem do Bydgoszczy jako miasta nad wodą.
W tym roku część świetlnych atrakcji zaplanowano także na Wyspie Młyńskiej, gdzie w pobliżu Młynów Rothera znajduje się konstrukcja „Iglica fantazji”. Z kolei budynek Muzeum Okręgowego przy Międzywodziu staje się częścią trójwymiarowego mappingu „Magiczna Pozytywka”. Pomiędzy pętlą animacji można podejść do specjalnie wyznaczonego miejsca i wyświetlić projekcję własnej osoby na ścianie budynku.
W pokoju z luster „Spacer wśród gwiazd”
Również na Wyspie Młyńskiej stanął tzw. mirror room „Źródło nieskończoności”, po wejściu do którego ma się wrażenie, że znajdujemy się w przestrzeni, która nie ma końca i jest rozświetlona niezliczoną ilością światełek. Taki „Spacer wśród gwiazd”, zmieniających barwę przestrzeni (na niebiesko, zielono, czerwono), dla wielu jest scenerią do zrobienia sobie oryginalnego selfie. Do środka tego magicznego pokoju mogą jednak wejść maksymalnie trzy osoby, a chętnych jest sporo, dlatego instalacja „Źródło nieskończoności” zostanie w Bydgoszczy aż do wtorku (27 września). Mirror room dostępny jest codziennie 10.00-24.00. Przypominamy, że ta atrakcja, jako jedyna, jest płatna (3-minutowa wizyta kosztuje 20 zł/os.).
Baśniowy Ogród Świateł, pod patronatem m.in. „Expressu Bydgoskiego”, jest organizowany przez Fundację Kultury Pozytywka i współfinansowany ze środków miasta Bydgoszcz.
