Artego zapewniło sobie miejsce w szóstce

Tadeusz Nadolski
Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61
Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61 Dariusz Bloch
Basket Liga Kobiet. Justyna Jeziorna trafiła do kosza z własnej połowy. Bydgoszczanki pokonały drużynę z Gorzowa 76:61

W sobotnim meczu 16. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego pewnie pokonało na Glinkach będącą jeszcze w świątecznym nastroju drużynę AZS Gorzów 76:61.
[break]

Ozdobą spotkania był celny rzut Justyny Jeziornej z własnej połowy - tuż przed końcem drugiej kwarty. Dzięki tej wygranej na dwie kolejki przed końcem I etapu Artego zapewniło sobie grę w czołowej szóstce w II etapie rywalizacji. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszych 20 minutach gry, po których gospodynie prowadziły 50:24. Już jutro Artego zagra w Rybniku z ROW.

Pozostałe wyniki 16. kolejki BLK: Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 45:60 (Cathrine Kraayeveld, którą w Artego zastąpiła Amisha Carter, zdobyła dla Wilków Morskich 8 pkt i miała 3 zb.), Energa Toruń - ROW Rybnik 79:69 (po dogr.), Riviera Gdynia - Widzew 69:45, MKS Konin - Wisła 46:98.