Artego już w czołowej szóstce BLK

Tadeusz Nadolski
Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61
Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61Artego Bydgoszcz - AZS Gorzów 76:61 Dariusz Bloch
W sobotnim meczu 16. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego pewnie pokonało na Glinkach będącą jeszcze w świątecznym nastroju drużynę AZS Gorzów 76:61.

Ozdobą spotkania był celny rzut Justyny Jeziornej z własnej połowy - tuż przed końcem drugiej kwarty. Dzięki tej wygranej na dwie kolejki przed końcem I etapu Artego zapewniło sobie grę w czołowej szóstce w II etapie rywalizacji. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już w pierwszych 20 minutach gry, po których gospodynie prowadziły 50:24. Już jutro Artego zagra w Rybniku z ROW.
[break]
Po meczu trener Artego, Tomasz Herkt powiedział: Byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania pod względem taktycznym. Nasze dziewczyny wyszły z dużą determinacją, mieliśmy znakomite fragmenty w obronie zespołowej. Atakiem pozycyjnym nie wygra żaden zespół. My w tym spotkaniu jeżeli chodzi o punkty z drugiej szansy, wygraliśmy 33:18 i to jest właśnie ta różnica, którą mieliśmy w końcowym wyniku.
Pozostałe wyniki 16. kolejki BLK: Wilki Morskie Szczecin - CCC Polkowice 45:60 (Cathrine Kraayeveld, którą w Artego zastąpiła Amisha Carter, zdobyła dla Wilków Morskich 8 pkt i miała 3 zb.), Energa Toruń - ROW Rybnik 79:69 (po dogr.), Riviera Gdynia - Widzew 69:45, MKS Konin - Wisła 46:98.