MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Aperol Spritz może zwiększać ryzyko raka? Jesteś fanem tego letniego drinka? Musisz to wiedzieć!

MIKIR
Opracowanie:
Spożywanie Aperola może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chroby nowotworowe - takie sensacyjne informacje ostatnio pojawiły się w internecie. To miałoby być spowodowane tym, że w składzie tego alkoholu znajdują się barwniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Źródła informujące o szkodliwości użytych w produkcji alkoholu barwników, przypominają, że receptura producenta alkoholu jest zastrzeżona i tak naprawdę, nie wiadomo, ile barwników spożywamy, pijąc drinki z Aperolem. Sprawdzamy, czy rzeczywiście jest się czego obawiać, czy naprawdę barwniki użyte do produkcji Aperola mogą wiązać się z rozwojem chorób nowotworowych. Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>
Spożywanie Aperola może wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na chroby nowotworowe - takie sensacyjne informacje ostatnio pojawiły się w internecie. To miałoby być spowodowane tym, że w składzie tego alkoholu znajdują się barwniki, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Źródła informujące o szkodliwości użytych w produkcji alkoholu barwników, przypominają, że receptura producenta alkoholu jest zastrzeżona i tak naprawdę, nie wiadomo, ile barwników spożywamy, pijąc drinki z Aperolem. Sprawdzamy, czy rzeczywiście jest się czego obawiać, czy naprawdę barwniki użyte do produkcji Aperola mogą wiązać się z rozwojem chorób nowotworowych. Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii >>>pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne
Letnie miesiące to czas, kiedy wiele osób sięga po orzeźwiające drinki, a Aperol Spritz często stoi na czele listy ulubionych napojów alkoholowych. Jednak w ostatnim czasie w internecie pojawiają się dyskusje na temat potencjalnej szkodliwości tego popularnego drinka, zwłaszcza w kontekście zwiększenia ryzyka raka. Jakie są fakty? Czy Aperol Spritz jest rzeczywiście niebezpieczny, czy te obawy są przesadzone?

Aperol, jak każdy alkohol, niesie ze sobą pewne ryzyko. Według Niemieckiego Centrum Badań nad Rakiem, alkohol jest przyczyną około 4% przypadków raka, udarów mózgu, niewydolności serca, uzależnienia od alkoholu i problemów psychicznych. "To ciągle szkodliwy alkohol" – podkreślają eksperci, wskazując na to, że stężenie alkoholu w Aperolu Spritz może zwiększać ryzyko raka. Jednak nie chodzi tylko o to, że Aperol jest napojem alkoholowym. W sieci ostatnio pojawiły się informacji, jakoby Aperol miałby zwiększać ryzyko zachorowania na raka z powodu zastosowania w nim barwników, które mogą szkodzić zdrowiu. Jak jest naprawdę?

Czy Aperol może szkodzić zdrowiu, a barwniki, zawarte w nim mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka? Wyjaśniamy w galerii:

Badania przeprowadzone przez amerykański National Cancer Institute pokazują, że chociaż nie udało się jednoznacznie wykazać bezpośredniego związku między spożyciem alkoholu a ryzykiem raka (ze względu na wiele czynników życiowo-środowiskowych), istnieje związek między spożyciem alkoholu a zwiększonym ryzykiem niektórych rodzajów raka, w tym czerniaka, raka prostaty i trzustki.

Historia i skład Aperol

Aperol jest z nami już ponad 100 lat. Jego historia sięga 1919 roku, kiedy to Giuseppe Barbieri przedstawił światu ten charakterystyczny pomarańczowy likier. Międzynarodową popularność zdobył jednak w latach 50. XX wieku, głównie za sprawą drinka Aperol Spritz, który oprócz Aperolu zawiera także Prosecco i wodę mineralną. W ostatnich latach Aperol Spritz przeżywa swoją drugą młodość, a popularność tego drinka, zwłaszcza w krajach basenu Morza Śródziemnego, jest ogromna.

Źródło informacji: Interia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz smartfonów w szkołach? 67% Polaków mówi "tak"!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski