MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lubisz plażować? Uważaj, takimi chorobami możesz zarazić się na plaży! Zobacz, czego się wystrzegać

MIKIR
Opracowanie:
Na plaży mamy bezpośredni kontakt z piaskiem przez nagą skórę. Piasek łatwo dostaje się do ust, nosa czy oczu, wprowadzając patogeny do organizmu. Ponadto, jedzenie i picie na plaży, bez uprzedniego umycia rąk, może prowadzić do zakażeń. Często obserwujemy po plażowaniu objawy takie jak zaczerwienienie oczu, zmęczenie, bóle gardła czy gorączkę. To mogą być sygnały infekcji, które przeniosły się z wody na piasek w formie aerozolu.Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach zdrowotnych związanych z plażowaniem, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o tym, jak konkretne patogeny mogą wpłynąć na Twój organizm. Znajdziesz tam opisy kilku zagrożeń, które mogą czyhać na plaży. Zobacz, czym możesz zarazić się podczas plażowania - zagrożenia opisujemy szczegółowo na kolejnych planszach galerii artykułu >>>
Na plaży mamy bezpośredni kontakt z piaskiem przez nagą skórę. Piasek łatwo dostaje się do ust, nosa czy oczu, wprowadzając patogeny do organizmu. Ponadto, jedzenie i picie na plaży, bez uprzedniego umycia rąk, może prowadzić do zakażeń. Często obserwujemy po plażowaniu objawy takie jak zaczerwienienie oczu, zmęczenie, bóle gardła czy gorączkę. To mogą być sygnały infekcji, które przeniosły się z wody na piasek w formie aerozolu.Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach zdrowotnych związanych z plażowaniem, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o tym, jak konkretne patogeny mogą wpłynąć na Twój organizm. Znajdziesz tam opisy kilku zagrożeń, które mogą czyhać na plaży. Zobacz, czym możesz zarazić się podczas plażowania - zagrożenia opisujemy szczegółowo na kolejnych planszach galerii artykułu >>>pixabay, zdj. ilustracyjne
Plażowanie to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu, jednak warto pamiętać o higienie, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek zdrowotnych. Plaże to miejsca, gdzie łatwo można natrafić na różnego rodzaju zanieczyszczenia – resztki jedzenia, chusteczki, a nawet pety. Te niewidoczne na pierwszy rzut oka przedmioty mogą być źródłem patogenów przenoszonych drogą kropelkową, powodując infekcje skórne, zatrucia pokarmowe lub inne choroby. Zobacz, czym możesz zarazić się podczas plażowania.

Higiena na plaży – dlaczego jest tak ważna?

Na plaży mamy bezpośredni kontakt z piaskiem przez nagą skórę. Piasek łatwo dostaje się do ust, nosa czy oczu, wprowadzając patogeny do organizmu. Ponadto, jedzenie i picie na plaży, bez uprzedniego umycia rąk, może prowadzić do zakażeń. Często obserwujemy po plażowaniu objawy takie jak zaczerwienienie oczu, zmęczenie, bóle gardła czy gorączkę. To mogą być sygnały infekcji, które przeniosły się z wody na piasek w formie aerozolu.

Oczywistym zagrożeniem na plaży jest... słońce

Długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony może prowadzić do przegrzania organizmu i udarów słonecznych. Objawy przegrzania mogą obejmować bóle głowy, zawroty głowy, nudności, wymioty, osłabienie i dezorientację. Brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej zwiększa także ryzyko oparzeń słonecznych i długoterminowych uszkodzeń skóry, takich jak rak skóry.

Zobacz, jakimi chorobami i w jakich okolicznościach można zarazić się na plaży

Aby dowiedzieć się więcej o zagrożeniach zdrowotnych związanych z plażowaniem, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć w naszym artykule. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o tym, jak konkretne patogeny mogą wpłynąć na Twój organizm. Znajdziesz tam opisy kilku zagrożeń, które mogą czyhać na plaży.

Zobacz, czym możesz zarazić się podczas plażowania - zagrożenia opisujemy szczegółowo w galerii artykułu:

Nie kąp się NIGDY, gdy w wodzie są sinice

Sinice, czyli cyjanobakterie, są częstym problemem na plażach nad Bałtykiem, szczególnie podczas upalnych miesięcy. Ich zakwity mogą wytwarzać toksyny, które są niebezpieczne dla ludzi. Kontakt z wodą zanieczyszczoną sinicami może prowadzić do podrażnień skóry, wysypki, a także objawów ogólnoustrojowych takich jak nudności, wymioty, biegunka i bóle brzucha. Nawet przebywanie w pobliżu wody, w której są sinice, może powodować powikłania zdrowotne. Wdychanie aerozoli zanieczyszczonej wody może powodować podrażnienia dróg oddechowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polacy opracowali lek na śmiertelną chorobę

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski