Zobacz wideo: Ćwiczenia służb ratowniczych na S5 pod Bydgoszczą.

Jak informuje UKW, dr hab. inż. Tadeusz Woźniak pracował w Instytucie Inżynierii Materiałowej do 2020 roku. Pracę zawodową rozpoczął w ówczesnej Wyższej Szkole Pedagogicznej w 1984 r. Tu przeszedł całą drogę naukową, aż do stopnia doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie: inżynieria materiałowa, który został mu nadany w czerwcu 2013 roku.
- Był wspaniałym człowiekiem, sympatycznym, zawsze życzliwym i uczynnym, twórczym naukowcem i cenionym przez studentów dydaktykiem - tak zapisze się w pamięci środowiska akademickiego prof. Tadeusz Woźniak.
Prof. Tadeusz Woźniak był twórcą nowoczesnych metod badań metali w czasie hartowania przy zastosowaniu metody emisji akustycznej i sieci neuronowych. Jego badania obejmowały ważne zagadnienia w nauce o przemianach fazowych w obróbce cieplnej metali, które powszechnie zostały wykorzystane w przemyśle. Powołał do życia w Instytucie nowoczesne i unikatowe laboratorium obróbki cieplnej metali, której był kierownikiem.
Za osiągnięcia naukowe, organizacyjne i dydaktyczne został wyróżniony nagrodami indywidualnymi i zespołowymi przez JM Rektora, Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP w 2002 r. oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 2017 roku.
Pogrzeb prof. Tadeusza Woźniaka odbędzie się 20 sierpnia. Msza święta żałobna odprawiona zostanie w Kościele Zmartwychwstania Pańskiego przy Al. Wyszyńskiego 58 o godz. 10.30. Pogrzeb nastąpi po mszy św. na pobliskim cmentarzu parafialnym.
Cześć Jego Pamięci!