Zobacz, o jakie formy pomocy mogą się ubiegać studenci w roku akademicki 2020/2021
Decyzją premiera, która została ogłoszona w piątek 23 października, cała Polska została objęta czerwoną strefą. Dla uczelni oznacza to, że muszą prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod nauczania na od odległość.
Zdalne kształcenie muszą obecnie prowadzić zarówno uczelnie państwowe, jak niepubliczne. Te ostatnie często już wcześniej wykorzystywały metody nauki na odległość. - Nauczanie zdalne w formie b-learningu jest wpisane w naszą strategię od 14 lat. Nie zmieniło się miejsce, zmieniła się tylko ilość zamieszczonych materiałów - mówi Anna Gierko z Działu Marketingu i Komunikacji Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy.
Także na żywo
Anna Gierko informuje, że wykłady z wykorzystaniem formy zdalnej będą realizowane w większości w znanej już studentom formie: skryptów, prezentacji, filmów, podcastów, skanów itd.
- Niektóre zajęcia będą się odbywały w formie synchronicznych spotkań z wykładowcami z wykorzystaniem aplikacji MS Teams. Aby zachęcić Studentów i zmobilizować do intensywniejszego studiowania, każdy wykład został uzupełniony o selftesty, zadania i testy zaliczeniowe - wyjaśnia Anna Gierko. - Przedmioty realizowane w formie zdalnej są już dostępne, a kolejne będą się stopniowo pojawiać. Informację o dostępności poszczególnych materiałów oraz o formie realizacji zajęć Studenci otrzymują przez uczelniany, wewnętrzny system iSAPS. Wszystkie zajęcia „zdalne”, niezależnie od wybranej metody kształcenia na odległość, są archiwizowane na uczelnianej platformie edukacyjnej ONTE w postaci materiałów dydaktycznych, prezentacji z wykładów, linków do nagrań z odbytych w formie synchronicznym zajęć. Dzięki temu nie będzie problemu z w weryfikacją osiągania przez studentów zakładanych efektów uczenia.
Są zajęcia dodatkowe
Osoby studiujące na WSG oraz pracownicy mogą również korzystać ze zdalnego wsparcia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej prowadzonej przez uczelnię.
- Oprócz zajęć przewidzianych programem studiów, zaczęliśmy realizować zajęcia dodatkowe dla studentów, szczególnie dotyczy to studentów z zagranicy, w tym mieszkających w akademiku - dodaje Anna Gierko.
