Spis treści
Firma Enea przedstawiła harmonogram planowanych wyłączeń prądu w najbliższym czasie. Sprawdzamy, gdzie w nadchodzącym tygodniu mogą wystąpić utrudnienia w dostawie prądu.
Od poniedziałku, 19 lutego niektóre ulice w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim mogą zostać pozbawione prądu. Utrudnienia w dostawie energii spowodowane są zaplanowanymi pracami technicznymi, które nie powinny trwać dłużej niż kilka godzin.
Tymczasowe wyłączenia prądu mogą wystąpić w niektórych częściach Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Przedstawiamy terminy planowanych wyłaczeń listę ulic, na których może zabraknąć energii w tym terminie. Wyjaśniamy poniżej również, czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie:
Wyłączenia w poniedziałek, 19 lutego
Obszar Bydgoszcz, w rejonie osiedli Zimne Wody, Czersko Polskie w godz. 07:30 - 13:00
- Brak zasilania w rejonie ulic: Przemysłowa dz. nr. 5/26.
Obszar Białe Błota w godz. 07:30 - 13:00
- Brak zasilania w miejscowości Kruszyn Krajeński ul. Lipowa; Jarzębinowa; Topolowa; Dębowa; Cisowa; Przyjazna.
Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 14:00
- Brak zasilania w miejscowości Zielonka ul. Żuka; Leśna.
Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 13:00
- Brak zasilania w miejscowości Przyłęki ul. Boczna 1 - 9; Cicha 6.
Wyłączenia we wtorek, 20 lutego
Obszar Bydgoszcz, w rejonie osiedli Zimne Wody, Czersko Polskie w godz. 07:30 - 13:00
- Brak zasilania w rejonie ulic: Mokra 1 - 13 (str. nieparzysta).
Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 13:00
- Brak zasilania w miejscowości Zielonka ul. Pekanowa.
Wyłączenia w środę, 21 lutego
Obszar Dąbrowa Chełmińska w godz. 08:00 - 10:00
- Brak zasilania w miejscowości Czarże: ul. Bałtycka 1, 3, 5, 7, 9, 10, 11, 14, 16, 18, 18A, 20, 22, dz.210/3; Żwirowa 2, 6, 12, 14, 14a, 16.
Wyłączenia w czwartek, 22 lutego
► Brak zaplanowanych wyłaczeń w tym dniu.
Wyłączenia w piątek, 23 lutego
► Brak zaplanowanych wyłaczeń w tym dniu.
Czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie?
Zgodnie z § 45 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, odbiorcy indywidualnemu w gospodarstwach domowych na jego wniosek przysługuje bonifikata za przerwy w dostawie energii. Dla pozostałych odbiorców – podłączonych do sieci o napięciu wyższym niż 1kV – bonifikata udzielana będzie bez konieczności składania wniosku.
Z przepisów wynika, iż za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej odbiorcy przyłączonemu do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV, przysługuje bonifikata w wysokości dziesięciokrotności ceny energii elektrycznej za okres, w którym wystąpiła przerwa w dostarczaniu tej energii.
Ilość niedostarczonej energii elektrycznej w dniu, w którym miała miejsce przerwa, ustala się na podstawie poboru energii w odpowiednim dniu poprzedniego tygodnia, z uwzględnieniem czasu dopuszczalnych przerw określonych w umowie o świadczenie usług dystrybucji lub odrębnych przepisach.
Odbiorcy przedsiębiorstwo energetyczne jest obowiązane rozpatrzyć w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.
Zobacz również:
Takie są ceny w stołówce sejmowej - jest dużo taniej niż w b...
To może Cię zainteresować:
- O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań?
- W Bydgoszczy mieszkańcy posługują się pewnymi słowami, które bywają niezrozumiałe dla innych mieszkańców Polski. W bydgoskiej gwarze znajdziemy wiele zwrotów, które są zapożyczeniami z języka niemieckiego, a sporo germanizmów w bydgoskiej gwarze spolszczono. Oto wybrane słowa. Znacie ich znaczenie?
