Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wyłączenia prądu w Bydgoszczy - tydzień 19-23.02. Zobacz, gdzie zabraknie energii

Mikołaj Romanowski
Mikołaj Romanowski
Sprawdź w artykule, gdzie i kiedy Enea Operator czasowo wstrzyma dostawy energii elektrycznej w tygodniu 19-23 lutego br.
Sprawdź w artykule, gdzie i kiedy Enea Operator czasowo wstrzyma dostawy energii elektrycznej w tygodniu 19-23 lutego br. Sławomir Kowalski, zdj. ilustracyjne
Enea Operator zapowiada tymczasowe wyłączenia prądu nie tylko w Bydgoszczy i w powiecie bydgoskim. W artykule poniżej harmonogram planowanych wyłączeń prądu w tygodniu od 19 do 23 lutego.

Spis treści

Firma Enea przedstawiła harmonogram planowanych wyłączeń prądu w najbliższym czasie. Sprawdzamy, gdzie w nadchodzącym tygodniu mogą wystąpić utrudnienia w dostawie prądu.

Od poniedziałku, 19 lutego niektóre ulice w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim mogą zostać pozbawione prądu. Utrudnienia w dostawie energii spowodowane są zaplanowanymi pracami technicznymi, które nie powinny trwać dłużej niż kilka godzin.

Tymczasowe wyłączenia prądu mogą wystąpić w niektórych częściach Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego. Przedstawiamy terminy planowanych wyłaczeń listę ulic, na których może zabraknąć energii w tym terminie. Wyjaśniamy poniżej również, czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie:

Wyłączenia w poniedziałek, 19 lutego

Obszar Bydgoszcz, w rejonie osiedli Zimne Wody, Czersko Polskie w godz. 07:30 - 13:00

  • Brak zasilania w rejonie ulic: Przemysłowa dz. nr. 5/26.

Obszar Białe Błota w godz. 07:30 - 13:00

  • Brak zasilania w miejscowości Kruszyn Krajeński ul. Lipowa; Jarzębinowa; Topolowa; Dębowa; Cisowa; Przyjazna.

Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 14:00

  • Brak zasilania w miejscowości Zielonka ul. Żuka; Leśna.

Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 13:00

  • Brak zasilania w miejscowości Przyłęki ul. Boczna 1 - 9; Cicha 6.

Wyłączenia we wtorek, 20 lutego

Obszar Bydgoszcz, w rejonie osiedli Zimne Wody, Czersko Polskie w godz. 07:30 - 13:00

  • Brak zasilania w rejonie ulic: Mokra 1 - 13 (str. nieparzysta).

Obszar Białe Błota w godz. 08:00 - 13:00

  • Brak zasilania w miejscowości Zielonka ul. Pekanowa.

Wyłączenia w środę, 21 lutego

Obszar Dąbrowa Chełmińska w godz. 08:00 - 10:00

  • Brak zasilania w miejscowości Czarże: ul. Bałtycka 1, 3, 5, 7, 9, 10, 11, 14, 16, 18, 18A, 20, 22, dz.210/3; Żwirowa 2, 6, 12, 14, 14a, 16.

Wyłączenia w czwartek, 22 lutego

Brak zaplanowanych wyłaczeń w tym dniu.

Wyłączenia w piątek, 23 lutego

Brak zaplanowanych wyłaczeń w tym dniu.

Czy za przerwę w dostawie prądu należy się odszkodowanie?

Zgodnie z § 45 Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną, odbiorcy indywidualnemu w gospodarstwach domowych na jego wniosek przysługuje bonifikata za przerwy w dostawie energii. Dla pozostałych odbiorców – podłączonych do sieci o napięciu wyższym niż 1kV – bonifikata udzielana będzie bez konieczności składania wniosku.

Z przepisów wynika, iż za każdą niedostarczoną jednostkę energii elektrycznej odbiorcy przyłączonemu do sieci o napięciu znamionowym nie wyższym niż 1 kV, przysługuje bonifikata w wysokości dziesięciokrotności ceny energii elektrycznej za okres, w którym wystąpiła przerwa w dostarczaniu tej energii.

Ilość niedostarczonej energii elektrycznej w dniu, w którym miała miejsce przerwa, ustala się na podstawie poboru energii w odpowiednim dniu poprzedniego tygodnia, z uwzględnieniem czasu dopuszczalnych przerw określonych w umowie o świadczenie usług dystrybucji lub odrębnych przepisach.

Odbiorcy przedsiębiorstwo energetyczne jest obowiązane rozpatrzyć w ciągu 30 dni od dnia jego złożenia.


Zobacz również:

Ile kosztują dania w sejmowej stołówce i jak wygląda porównanie cen do podobnych wiktuałów, serwowanych w barach mlecznych w Bydgoszczy? Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii ►

Takie są ceny w stołówce sejmowej - jest dużo taniej niż w b...


To może Cię zainteresować:

  • O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań?
  • W Bydgoszczy mieszkańcy posługują się pewnymi słowami, które bywają niezrozumiałe dla innych mieszkańców Polski. W bydgoskiej gwarze znajdziemy wiele zwrotów, które są zapożyczeniami z języka niemieckiego, a sporo germanizmów w bydgoskiej gwarze spolszczono. Oto wybrane słowa. Znacie ich znaczenie?
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera