6 stycznia 1454 roku starosta bydgoski, Mikołaj Szarlejski, wysłał swojego medyka i dworzanina Jakuba Żyda do wielkiego mistrza krzyżackiego Ludwiga von Erlichshausena z negatywną odpowiedzią na propozycję poparcia Zakonu w czasie jego sporu ze Związkiem Pruskim.
6 stycznia 1835 roku hrabia Franciszek Czapski ofiarował miastu Bydgoszczy sumę 600 talarów na dom sierot wraz ze swoim domem na obecnym narożniku ul. Mostowej i Starego Rynku.
6 stycznia 1836 roku miała miejsce publiczna licytacja ksiąg z biblioteki i innych przedmiotów pochodzących z żeńskiego kościoła Klarysek po kasacie zakonu w 1835 roku. W ten sposób rozproszony został jeden z najstarszych bydgoskich księgozbiorów.
6 stycznia 1886 roku prezydent regencji bydgoskiej Christoph Tiedemann opublikował memoriał, w którym postulował złamanie przewagi społeczeństwa polskiego w zaborze pruskim przez liczebne i ekonomiczne wzmocnienie żywiołu niemieckiego.
6 stycznia 1919 roku po zdobyciu przez powstańców wielkopolskich Poznania, niemieckie władze rejencji poznańskiej przeniosły się do Bydgoszczy.
6 stycznia 1924 roku nastąpiło otwarcie w Bydgoszczy tzw. uniwersytetu powszechnego, cyklu wykładów niedzielnych popularyzujących wiedzę na różnym poziomie, skierowanych do różnych odbiorców. Rektorem kursów został dr Kazimierz Łuczewski, a wykład inauguracyjny „O istocie kultury polskiej” wygłosił znany literat Adam Grzymała-Siedlecki.
6 stycznia 1927 roku po raz pierwszy odbyło się organizowane od tego dnia corocznie przez środowisko religijne prawosławnych w Bydgoszczy poświęcenie wody, tzw. Jordan Prawosławny. Obrzędy zakończyły się procesją ulicami Bydgoszczy od cerkwi pw. św. Mikołaja przy ul. Petersona 4 (obecnie ul. Obrońców Bydgoszczy) do brzegów Brdy; w uroczystości uczestniczyła orkiestra 62 pułku piechoty, a przyglądała się im liczna rzesza polskich mieszkańców miasta – katolików.
6 stycznia 1949 roku do tragicznego zdarzenia doszło na gliniankach przy ul. Szubińskiej (dziś stoi tam „Castorama”). Lód załamał się pod dwójką ślizgających się tam dzieci, 10-letnim Antosiem i 8-letnią Teresą, mieszkańcami ul. Lubelskiej. Obydwoje dzieci utonęło.
6 stycznia 1951 roku uroczyście otwarte zostało osiedlowe kino na Okolu, „Mir” przy ul. Grunwaldzkiej, dziewiąty w tym czasie przybytek kinowej muzy w Bydgoszczy. Pierwszym wyświetlanym filmem była komedia ZSRR o życiu kozaków na Kubaniu „Wesoły jarmark”.
6 stycznia 1965 roku na konferencję sprawozdawczo-wyborczą Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Pomorskim Okręgu Wojskowym do Bydgoszczy przybył minister obrony narodowej, marszałek Polski, Marian Spychalski.
6 stycznia 1989 roku na nabrzeżu Węgierskim Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni odbyła się uroczystość nadania nowemu frachtowcowi Polskich Linii Oceanicznych imienia „Bydgoszcz”. Matką chrzestną statku została dyrektorka Pałacu Młodzieży, Dorota Kempka.
6 stycznia 2004 roku w Ciechocinku w wieku 88 lat zmarł były redaktor naczelny Ilustrowanego Kuriera Polskiego, któremu szefował przez 33 lata, Witold Lassota. W czasie wojny był adiutantem dowódcy 30. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK, po wojnie został zesłany na Syberię, a następnie po powrocie został cenzorem w Toruniu. W PRL zrobił karierę polityczną, był wiceprzewodniczącym CK SD, wieloletnim posłem, przewodniczącym sejmowej Komisji Kultury.
6 stycznia 2014 roku ulicami Bydgoszczy po raz pierwszy przeszedł orszak Trzech króli, który wyruszył z kościoła pw. Św. Trójcy. Główną atrakcją pochodu był udział w nim żywego wielbłąda.