W przyszłą sobotę wielkie świętowanie [670. URODZINY MIASTA]

W przyszłą sobotę wielkie świętowanie [670. URODZINY MIASTA]

Tomasz Skory

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

W przyszłą sobotę wielkie świętowanie [670. URODZINY MIASTA]

©Tomasz Czachorowski

14 maja bydgoszczanie spotkają się na Wyspie Młyńskiej, gdzie pod hasłem „Powrót do dzieciństwa” świętować będziemy 670. urodziny miasta. Okrągła rocznica stanie się okazją do przypomnienia sobie gier i zabaw z czasów młodości naszych rodziców i dziadków.
W przyszłą sobotę wielkie świętowanie [670. URODZINY MIASTA]

©Tomasz Czachorowski

[break]
Dzieci będą miały okazję zagrać w szczurka, kapsle, ciuciubabkę czy kolory, a starszym bydgoszczanom z pewnością zakręci się łezka w oku na widok wystawy junaków, rowerów retro i innych zabytkowych pojazdów. Ale to dopiero początek!

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 od wyścigów smoczych łodzi po Brdzie. Zwycięskie drużyny nagrodzone zostaną podczas Święta Miasta, które oficjalnie rozpocznie się o godz. 12.00.

Ponieważ urodziny Bydgoszczy zbiegają się w czasie z obchodami Dnia Pielęgniarki, Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych wystawi na Wyspie Młyńskiej aż osiem stoisk, na których uczestnicy imprezy będą mogli przejść podstawowe badania, uzyskać informacje na temat programów NFZ, porady z zakresu profilaktyki czy przymierzyć tzw. empathy belly, czyli sztuczny brzuch, który pozwala wczuć się w sytuację ciężarnej kobiety.

Jedną z atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia będzie bieg bulwarem oraz spacer nordic walking. Zapisy prowadzone będą na pół godziny przed startem, a rozgrzewkę poprowadzi licencjonowany instruktor fitness.

W tym czasie na Wyspie Młyńskiej zaprezentują się grupy taneczne z Pałacu Młodzieży, wokaliści z MCK, animatorzy z Fundacji dr Clown i iluzjonista Nikodem Kujawa. Bydgoszczanie będą mieli okazję zapoznać się z zasadami gry w bumball, odmiany piłki nożnej, w której zawodnicy biegają po boisku w kulach wypełnionych powietrzem, a na dzieci czekać będzie strefa zabaw z dmuchanymi elementami i aktorzy z Teatru Pantomimy DAR. Miejskie Wodociągi zorganizują w tym czasie konkurs plastyczny, degustację smakowej wody i zaprezentują widowiskowe eksperymenty z użyciem wody.

Przez cały czas trwania imprezy działać będzie też strefa gastronomiczna, a osoby, które przyjadą na Wyspę Młyńską na rowerach będą mogły skorzystać z bezpłatnego przeglądu oferowanego przez salon Almot. O godz. 17.00 urodzinowe życzenia bydgoszczanom złoży prezydent Rafał Bruski, a na zebranych czekać będzie tort i ciepły posiłek. Po poczęstunku na scenie wystąpi zespół country Elmar oraz grupa Niedzielni Kierowcy, a gwiazdą imprezy będzie William Prestigiacomo, włoski piosenkarz i finalista programu The Voice of Poland. Po koncercie odbędzie się potańcówka.

Święto Miasta w pigułce


Uroczystości rozpoczną się 14 maja o godz. 11.00 od wyścigu smoczych łodzi na Brdzie.

Główna część święta odbywać się będzie na Wyspie Młyńskiej.

W ramach urodzin na scenie zaprezentują się artyści z Pałacu Młodzieży, Miejskiego Centrum Kultury, animatorzy z Fundacji dr Clown, iluzjonista Nikodem Kujawa i aktorzy teatru DAR.

Swoje stoiska zaprezentują: Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja, salon Almot i wypożyczalnia rowerów Electra, Cenrtum Handlowe Focus oraz Uni-Car.

O godz. 17.00 podany zostanie tort i ciepły posiłek.

Wieczorem na scenie zagrają: zespół Elmar, grupa Niedzielni Kierowcy oraz William Prestigiacomo.

Po części koncertowej zagra jeszcze DJ Michał Urbaniak.

Impreza zakończy się o 22.00.Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo