https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Inowrocławiu pod przystankiem: XVI-wieczna moneta w zębach zmarłego!

red
W kwietniu pracownicy firmy wykonującej nawierzchnię na tym terenie znaleźli ludzkie kości, a także fragmenty glinianego naczynia.
W kwietniu pracownicy firmy wykonującej nawierzchnię na tym terenie znaleźli ludzkie kości, a także fragmenty glinianego naczynia. UM Inowrocław
Zakończyły się prace archeologiczne w okolicy przystanku przy ulicy Szymborskiej w Inowrocławiu. Co jeszcze odkryto?

W kwietniu pracownicy firmy wykonującej nawierzchnię na tym terenie znaleźli ludzkie kości, a także fragmenty glinianego naczynia.

- W kolejnych etapach prac prowadzonych pod nadzorem archeologa oprócz ludzkich szczątków została odnaleziona moneta przedstawiająca wizerunek Zygmunta III. Oznacza to, że znalezisko pochodzi z XVI –XVII w. Moneta znaleziona w zębach zmarłego jest obecnie poddawana dokładnym badaniom, podobnie jak znaleziony strzępek materiału. Dotychczas udało się ustalić, że jest to ekskluzywny kawałek tkaniny - jedwab z nitkami metalu - informuje Adriana Herrmann, rzecznik prasowy prezydenta Inowrocławia.

Znalezione kości zostaną przygotowane do badań antropologicznych, które zleci miasto. Wyniki tej analizy będą kluczowe w datowaniu cmentarzyska.

Pobierz bezpłatną aplikację Nasze Miasto i bądź na bieżąco!

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania. Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy zakładkę "koronawirus", w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

C
Czytelnik

Pani rzecznik prace archeologiczne prowadzi określona firma,ma nazwę i pracowników.Nie jest bezimienna Prowadzą ją archeolodzy pod imieniem i nazwiskiem,Nie są bezimienni.rzetelność dziennikarska wymaga tego,że opisując dane zdarzenie podaje sie nazwę instytucji oraz pracowników prowadzących prace i udzielających miastu oraz mediom informacji o pracach.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski