Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy odbył się piknik dla dzieci i młodzieży słabo słyszącej i niesłyszącej. Mamy zdjęcia

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zorganizował 27 września piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego
Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zorganizował 27 września piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego Arkadiusz Wojtasiewicz
Na terenie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy odbył się w środę piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych i Języka Migowego.

W środę 27 września na terenie Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy odbył się piknik dla podopiecznych tej placówki. Okazją był Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, który przypadał w tym roku 24 września.

Najważniejszym punktem tego wydarzenia były zabawy z językiem migowym.

- Uczyliśmy języka migowego dzieci, które jeszcze go nie znają. W programie imprezy były też konkurencje sportowe - wyjaśnia Ryszard Bielecki, dyrektor bydgoskiej placówki dla osób niesłyszących.

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego obchodzony jest co roku w ostatnią niedzielę września. Uchwaliła go w 1958 roku Światowa Federacja Głuchych w celu zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy jest publiczną placówką dla dzieci i młodzieży słabo słyszącej i niesłyszącej oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które z powodu swojej niepełnosprawności nie mogą uczęszczać do szkoły w miejscu zamieszkania. Dzieci i młodzież przyjmuje się do Ośrodka na rok szkolny, etap edukacyjny lub okres nauki w szkole, wskazany w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Pobyt wychowanka w Ośrodku może trwać do czasu ukończenia nauki w szkole nie dłużej jednak, niż do ukończenia 24 roku życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera