https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W bydgoskim Bizielu tata może "urodzić" przez... internet

Ewa Czarnowska-Woźniak
W bydgoskim "Bizielu" tak może wyglądać rodzenie rodzinne
W bydgoskim "Bizielu" tak może wyglądać rodzenie rodzinne Fot. Archiwum Expressu Bydgoskiego/Nadesłane
Od szóstego maja przyszli rodzice mogą już liczyć - w szczególnym rygorze sanitarnym - na poród rodzinny w bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim nr 2. Dla tych bliskich mamy i dziecka, którzy nie mogą pojawić osobiście, "Biziel" przygotował niecodzienne rozwiązanie.

Od 6. maja w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr J. Biziela przywrócono możliwość prowadzenia porodów rodzinnych, zachowując przy tym szczególne środki ostrożności i zachęcając przyszłych rodziców do wcześniejszej, 10-dniowej izolacji domowej.

Zdarzają się jednak pary, które mimo iż w tym szczególnym momencie odczuwają potrzebę rodzinnej bliskości, nie decydują się na poród rodzinny ze względu na chęć zachowania szczególnej ostrożności w okresie pandemii, bądź z innych, niezależnych przyczyn, które uniemożliwiają przyjazd partnera do szpitala.

- Chcąc wesprzeć pacjentki i ich rodziny w tego rodzaju trudnych sytuacjach, Szpital wraz z wieloletnim partnerem technologicznym placówki – firmą COMTEK Systems, przygotowali niestandardowe rozwiązanie, to jest możliwość transmisji wideo z sali porodowej, od momentu porodu przez okres do 2 godzin po porodzie - informuje Kamila Wiecińska, rzeczniczka prasowa "Biziela". - Wszystkim, którzy zdecydują się na taką, alternatywną formę porodu rodzinnego Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej zapewni bezpłatny dostęp do środków komunikacji oraz bezpieczeństwo transmisji online. – Do dyspozycji rodzących będą tablety z dostępem do internetu, które z takim właśnie przeznaczeniem Klinika otrzymała w prezencie od COMTEK Systems.

Podobne rozwiązanie ma wesprzeć również młodych rodziców, którzy ze względu na obowiązujący w placówce zakaz odwiedzin, nie mają kontaktu z noworodkiem pozostającym pod opieką Kliniki Neonatologii, mimo że jego mama została wypisana już do domu.

- Dwa z czterech tabletów będą wykorzystywane do transmisji wideo z sali intensywnego nadzoru neonatologicznego, kreując przynajmniej namiastkę kontaktu rodzice-dziecko - tłumaczy Kamila Wiecińska. - Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. J. Biziela intensywnie pracuje nad wdrożeniem procedur, które, mamy nadzieję, wkrótce pozwolą już na bezpośredni kontakt rodziców z małymi pacjentami Kliniki Neonatologii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski