Valentino Rossi liderem MotoGP

Redakcja
W zawodach o Grand Prix Portugalii zwyciężył Hiszpan Toni Elias (Honda), zaś Amerykanin Nicky Hayden nie ukończył zawodów.

Drugie miejsce wywalczone na torze Estoril pozwoliło Rossiemu powiększyć dorobek w MŚ do 244 punktów. Przed ostatnim wyścigiem Włoch wyprzedza dotychczasowego lidera - Haydena o osiem punktów.

<!** reklama left>Hayden wypadł z toru na piątym okrążeniu, po kolizji z kolegą z zespołu Hondy - Hiszpanem Danim Pedrosą, który próbował go wyprzedzić. Zajmowali wówczas odpowiednio trzecią i czwartą lokatę.

W tej sytuacji losy tytułu mistrza świata rozstrzygną się w niedzielę 29 października, podczas kończącego sezon wyścigu o Grand Prix Walencji. Ich zwycięzca zdobędzie 25 punktów, drugi na mecie - 20, a trzeci - 16.

Podobnie będzie w klasie 250 ccm, gdzie liderem jest Jorge Lorenzo (Aprilia) - 276 punktów. Hiszpan wyprzedza o 13 punktów Włocha Andreę Dovizioso (Honda), a to zapowiada w Walencji ciekawą rywalizację. Już w niedzielę Lorenzo mógł świętować tytuł, ale w Grand Prix Portugalii zajął dopiero piąte miejsce. Zwyciężył Divizioso, który zmniejszył stratę punktową w klasyfikacji MŚ.