https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uzupełniają, jak znajdą czas

Sławomir Bobbe
Gminne strony internetowe prezentują się całkiem dobrze. Najsłabszym ich elementem są Biuletyny Informacji Publicznej, o które każdy urząd powinien szczególnie zadbać.

Gminne strony internetowe prezentują się całkiem dobrze. Najsłabszym ich elementem są Biuletyny Informacji Publicznej, o które każdy urząd powinien szczególnie zadbać.

Obecnie każda szanująca się firma, miasto czy gmina powinna mieć własną strony WWW. Coraz więcej osób szuka informacji właśnie w sieci. Nasze gminy, które czerpią zyski z ruchu turystycznego, powinny szczególnie o nią zadbać. - Strony są poprawnie wykonane. Znajduje się na nich to, co najważniejsze, choć myślę że przy odrobinie zaangażowania i nakładów finansowych mogłyby być lepsze - uważa Marcin Maciejewski, informatyk zajmujący się tworzeniem stron WWW.

Najbardziej rozbudowana jest strona Janowca Wielkopolskiego, posiadająca forum dyskusyjne i księgę gości.

Najgorzej wypada przegląd BIP-ów. To zła wiadomość dla tych, którzy szukają na nich najnowszych informacji z prac urzędu czy wieści o gminnych wydarzeniach. Na stronie www.labiszyn.pl „straszy” ogłoszenie konkursu ofert z grudnia 2004 roku. Na www.barcin.pl istnieje link do obchodów Dni Barcina, ale nie znajdziemy tam żadnego omówienia czy zdjęć z tej imprezy. Z kolei www.znin.pl w aktualnościach zaprasza nadal na Motorowodne Mistrzostwa Europy i Polski, które odbyły się miesiąc temu. Także na gąsawskiej stronie w BIP-ie znajdziemy aktualności z marca.

- To normalna bolączka BIP-ów z mniejszych miejscowości. W urzędach zwykle nie ma informatyka na etacie, która dbałby o aktualizację strony - mówi informatyk. - Dla urzędników zwykle są sprawy ważniejsze niż uzupełnianie strony aktualnościami i tylko, gdy maja wolną chwilę, zajmują się witryną urzędu.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski