MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Unieważniono przetarg dotyczący budowy toru pumptrack na Bartodziejach w Bydgoszczy. Nikt się nie zgłosił

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
Tor pumptrack ma powstać na terenie przy ul. Głowackiego.
Tor pumptrack ma powstać na terenie przy ul. Głowackiego. Arkadiusz Wojtasiewicz
Droga do powstania toru pumptrack przy ulicy Głowackiego na osiedlu Bartodzieje w Bydgoszczy znów się oddaliła. W postępowaniu przetargowym dotyczącym zadania wybranego w głosowaniu w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim w grudniu 2021 roku nie zgłosiła się ani jedna firma.

Miasto unieważniło ogłoszony 31 maja przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego, dotyczące kompleksowego zagospodarowania terenu do nowej funkcji rekreacyjnej w formie parku wraz z budową toru rowerowego typu „pumptrack” przy ulicy B. Głowackiego w okolicy Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Oferty można było składać do 14 czerwca, ale nikt nie był zainteresowany.

Za realizacją toru w BBO opowiedziało się 248 mieszkańców. Rok później wygrało powiązane z tym zadanie – nowy park przy Głowackiego/Gajowej, wraz ze ścieżką pieszo-rolkowo-rowerową. Wykonanie trasy zostało dołączone do inwestycji. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie m.in.:

  • toru rowerowego typu „pumptrack” dla użytkowników różnych grup wiekowych oraz dyscyplin sportowych tj.: rowerzystów, miłośników jazdy na BMX, skaterów, rolkarzy, osób na hulajnogach, longboarderów itp.;
  • nowych ciągów pieszych oraz pieszo-rowerowych, których przebieg umożliwi dojście użytkownikom oraz rowerzystom do planowanego toru rowerowego od strony Głowackiego i Gajowej;
  • utwardzonej strefy wypoczynku i przygotowania do jazdy;
  • nowego zjazdu publicznego z Gajowej do „pumptracka”;
  • nowych elementów małej architektury;
  • doświetlenia terenu.

Na inwestycję planowany jest wydatek blisko 385 tys. zł. Z kolei na nowy park i ścieżkę Gajowa-Głowackiego (drugą część dołączono do przetargu) przewidziano wydanie 369 tys. zł. Wykonawca miał mieć 5 miesięcy na wykonanie zadania od momentu podpisania umowy. Gdyby przetarg rozstrzygnięto pozytywnie, same roboty mogłyby ruszyć na początku 2025 roku. Pierwsza próba się nie powiodła, ale miasto nie rezygnuje z próby wyłonienia wykonawcy.

– Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania inwestycyjnego dot. kompleksowego zagospodarowania terenu do nowej funkcji rekreacyjnej w formie parku wraz z budową toru rowerowego typu „pumptrack” przy ul. B. Głowackiego w okolicy Zespołu Szkół Handlowych w Bydgoszczy zostało w dniu 19.06.2024 r. ponownie zamieszczone na platformie zakupowej. Termin wykonania zamówienia: 5 miesięcy od daty zawarcia umowy. Po opracowaniu dokumentacji projektowej oraz kosztorysu inwestorskiego przez wybranego Wykonawcę będzie ogłoszony przetarg na wykonanie robót budowlanych – informuje "Express Bydgoski" Marta Stachowiak, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Bydgoszczy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski