Trzy niewykorzystane rzuty karne w Szubinie!

marc
Łukasz Nowak (z lewej) strzelił gola dla Unii/Drobex Solec Kuj. Fot. Filip Kowalkowski
Wiele ciekawego dzieje się w regionalnym futbolu. W IV lidze Rol.Ko Konojady ma wciąż trzy punkty przewagi nad Chemikiem, ale już pięć nad Unią/Drobex Solec Kuj., która zremisowała u siebie z Cuiavią Inowrocław. Ta strata punktów może być bolesna...

W Solcu gospodarze szybko musieli odrabiać straty (Cuiavia objęła prowadzenie już w 12 minucie), ale po wyrównującym golu Łukasza Nowaka, więcej bramek nie padło.

Chemicy w I części meczu z Sadownikiem o mały włos strzeliliby gola samobójczego; bo uderzeniu głową Bartosza Rudzińskiego piłka odbiła się od poprzeczki. Po przerwie bydgoszczanie zagrali już zgodnie z planem. Wrzutkę Pawła Olszewskiego wykończył Adrian Raszka, a w doliczonym czasie drogę do bramki znalazł rezerwowy Patryk Perliński.

W I grupie klasy okręgowej... sześć punktów zapisało na swoim koncie Łochowo. Najpierw K-PZPN zweryfikował wynik meczu w Nakle, gdzie Czarni wygrali 2:1, na 3:0 dla Łochowa, z uwagi na brak w składzie Czarnych młodzieżowca. Natomiast w sobotę łochowianie wygrali bardzo ważny mecz w Golubiu-Dobrzyniu 3:1. Jedną z bramek dla gości zdobył debiutujący w tym zespole Mikołaj Pieniądz. Było to pierwszy w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo Łochowa. Ale - dodajmy - tego zespołu nie prowadzi już trener Marek Sperski (zrezygnował we wtorek).

Polonia/Ostromecko Bydgoszcz przegrała z wiceliderem Wisłą Nowe 0:1. Mógł być remis, lecz w 72 min Maciej Plewiński trafił w słupek.

W II grupie klasy okręgowej Gopło Kruszwica nie wykorzystało w Szubinie aż trzech rzutów karnych (dwa obronił Przemysław Pawlak)!