1894: w domu przy ul. Dworcowej 80 (obecnie nr 36) nastąpiło otwarcie jednego z pierwszych zakładów kąpielowych w Bydgoszczy. Oferował on kąpiele parowe w cenie 1,25 marki i wannowe za 60 fenigów. Łaźnia świadczyła także usługi wodolecznicze oraz masaże.
1920: miało miejsce ostatnie przedstawienie w Teatrze Miejskim niemieckiego zespołu aktorskiego pod kierownictwem Maxa Biedermanna. Potem aktorzy wyjechali na stałe z Bydgoszczy do Niemiec.
1945: dobiegła końca rozpoczęta 8. kwietnia pod kierownictwem mjr. Rybina akcja demontażu maszyn i urządzeń z bydgoskich zakładów elektrotechnicznych „Ciszewski” mieszczących się przy ul. Dworcowej. Do Leningradu, do tamtejszych zakładów elektrotechnicznych, wywieziono około 180 maszyn, pozostawiono niecałe 70.
1945: doszło do głośnego zdarzenia w domu przy ul. Bielickiej. Trzech czerwonoarmistów postrzeliło w głowę 49-letnią kobietę, aby następnie dokonać rabunku w jej mieszkaniu. Bydgoszczanka przeżyła.
1959: w Wojewódzkim Domu Kultury przy ul. Toruńskiej w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z prezesem Komitetu ds. Radia i Telewizji, późniejszym ministrem kultury, Włodzimierzem Sokorskim.
1981: przeprowadzono udane testy wytrzymałościowe nowego mostu tramwajowego przez Brdę w ciągu ówczesnej ulicy Czerwonej Armii, dziś Marszałka Focha. Przez przeprawę przejechały 4 ciężarówki wyładowane 30 tonami żwiru.
1983: na Kapuściskach rozbił swoje namioty Cyrk Wielki. Przedstawienia, cieszące się wielkim zainteresowaniem, serwował bydgoszczanom aż do 1 maja.
1986: podczas uroczystości w bydgoskim ratuszu odznaki „Za szczególne zasługi dla miasta Bydgoszczy” wręczono Duńczykom Jensowi Pilgaardowi i Ernstowi Henriksenowi, od 5 lat przywożącym regularnie do Bydgoszczy dary w postaci leków i urządzeń leczniczych oraz żywności i odzieży.
1987: przebywająca w Polsce delegacja Demokratycznej Partii Wietnamu na czele z członkiem komitetu centralnego partii Tran Kiem Ly odwiedziła Bydgoszcz, spotykając się m.in. z władzami miasta.
1992: policja aresztowała Janusza P., prezesa firmy „Nedpol” oskarżonego o prowadzenie na wielką skalę nielegalnego parabanku, w którym kilkaset osób wpłaciło mu ogromne sumy pieniędzy na obiecywany wysoki procent. P., poszukiwany od kilku dni, zgłosił się sam na policję w Kołobrzegu.
2003: w bydgoskim ratuszu powstała pierwsza w mieście bezpłatna kawiarenka internetowa dla młodzieży.
2009: w Galerii Miejskiej bwa otwarto wystawę 40 prac Andy'ego Warhola. Ekspozycja przyjechała do Bydgoszczy ze Słowacji, skąd pochodził sam twórca.
