Grupa Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża Bydgoszcz istnieje od 2004 roku. Zrzesza nie tylko „ludzi z branży”, ale też wszystkich pasjonatów ratownictwa, dla których chęć pomocy drugiemu człowiekowi to sposób na życie. Jest jednostką Systemu Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża, współpracującą z Systemem Państwowe Ratownictwo Medyczne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (zgodnie z ustawą z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym) oraz wojewódzką Formacją Obrony Cywilnej.
- Bierzemy udział w licznych ćwiczeniach, manewrach i konferencjach, pomagających naszym ratownikom doskonalić swoje umiejętności, aby jak najlepiej sprostać wyzwaniom, które są przed nami stawiane. Wszystko, co udało nam się osiągnąć zawdzięczamy ciężkiej pracy i wytrwałości naszych członków – czytamy na stronie internetowej grpck.bydgoszcz.pl.
Główne obszary działalności grupy to: pomoc w sytuacjach klęsk i katastrof na terenie Polski, poszukiwanie osób zaginionych we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, zabezpieczenie medyczne imprez masowych oraz pokazy i szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego.
To też może Cię zainteresować
Członkiem ekipy może zostać osoba pełnoletnia, odznaczająca się dobrym stanem zdrowia, która pozytywnie zakończy roczny staż kandydacki i wyrazi chęć działania w PCK.
Formularz zgłoszeniowy i więcej szczegółów znajduje się na profilu facebookowym „Grupa Ratownictwa Medycznego PCK Bydgoszcz” oraz stronie internetowej grpck.bydgoszcz.pl. Można też dzwonić pod numer 052 322 55 68.
Rekrutacja odbędzie się w piątek, 22 listopada o godz. 17.00 przy ul. Warmińskiego 10.
