Trwa 27. finał WOŚP w Bydgoszczy. Zagrajmy razem z orkiestrą Owsiaka! [NA ŻYWO, PROGRAM]

MIK, STYK, PIOZaktualizowano 
- Nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy, sprawdzając stan finałowego rachunku bankowego - mówił Jerzy Owsiak, prezes WOŚP, podsumowując zeszłoroczną akcję. Oby w tym roku padł kolejny rekord. Bydgoszcz i okolice, przyłączamy się!

godz. 22.24. Zobaczcie zdjęcia ze Światełka do Nieba i ze zbierania pieniędzy w bydgoskim sztabie WOŚP!

27. finał WOŚP w Bydgoszczy - Światełko do Nieba [zdjęcia]

godz. 21.51. W Gdańsku w czasie Światełka do Nieba doszło do tragedii. Nożownik zaatakował prezydenta Gdańska nożem. Paweł Adamowicz jest operowany. Więcej o tej sprawie piszemy w tym artykule (kliknij, żeby przejść)

godz. 21.50. Na koncie orkiestry WOŚP 67,5 mln zł.

godz. 21.10. Według danych z godz. 21.00, w Bydgoszczy wszyscy wolontariusze zebrali do puszek 250 tys. zł, a łączna ogólnopolska kwota na koncie WOŚP wynosiła 61,5 mln zł i ciągle rosła.

godz. 20.08. Pokaz fajerwerków "Światełka do Nieba" za nami. Na scenie występuje teraz Nicola Tymcio, a po niej zaśpiewa Marta Gałuszewska.

godz. 20.00. Światełko do Nieba!


godz. 19.58.
Za chwilę "Światełko do Nieba", a na razie ze sceny płynie muzyka rap.

Małach & Rufuz nadesłane

godz. 19.56. Zobaczcie, jak wolontariusze WOŚP kwestowali na Mostowej, Gdańskiej i przy nabrzeżu Brdy. Do puszek dorzucali się nawet uczestnicy spływu kajakowego!

Tak kwestowano w okolicach Starego Rynku w Bydgoszczy i na.....

godz. 19.40. Byliście w strefie WOŚP przed Torbydem? Jak oceniacie organizacje finału WOŚP w tym miejscu? Piszcie w komentarzach pod artykułem, na naszym Facebooku lub pod adresem online@expressbydgoski.pl. Zdjęcia z parkingu przed Torbydem znajdziecie w poniższej galerii.

Strefa WOŚP przed bydgoskim Torbydem - zobaczcie na zdjęciac...

godz. 19:13. Na koncie WOŚP już 47,5 miliona złotych!

godz. 18:22. Zajrzeliśmy na Allegro, by sprawdzić, jakie aukcje WOŚP cieszą się największym wzięciem internautów. Zapraszamy do obejrzenia galerii najdroższych ofert.

TOP 10 najdroższych aukcji WOŚP 2019 [galeria]

godz. 18.10: Na muzycznej scenie prze Torbydem gra i rozgrzewa publiczność zespół BydziaComBand.

BydziaComBand na muzycznej scenie WOŚP w Bydgoszczy. nadesłane

godz. 17:46. Podczas Serduszkowego Biegu dla WOŚP w Myślęcinku zebrano ponad 2 tysiące złotych!

godz. 17:44. Tak Bydgoszcz wspiera orkiestrę, która grać będzie do końca świata i o jeden dzień dłużej...

godz. 17:30. O bezpieczeństwo wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dbają dziś bydgoscy policjanci. Na razie nie odnotowano niepokojących incydentów i niech tak zostanie.

godz. 17:25. Prezydent Rafał Bruski podziękował bydgoszczanom za datki do puszek WOŚP.

godz. 17:23. Jurek Owsiak ocenia dzisiejszy finał WOŚP.

godz. 17:19. Na kocie WOŚP: 37.376.433 złotych!

godz. 17:13. Do godziny 20.00 odbywać się będą koncerty, licytacje i inne atrakcje w Gminnym Ośrodku Kultury w Osielsku. W programie występ m.in. zespołu Jurek Paterski C. Club.

Osielsko również gra z orkiestrą Owsiaka. Na muzycznej scenie wystąpił m.in. zespół Jurek Parerski C Club w składzie:
Beata Szindler - chórki
Jurek Paterski - git. voc
Adam Miszewski - git. voc
Piotr Sowiński - bas voc
Konrad Kaczmarek - perkusja nadesłane

godz. 16.30: 15 minut wrzucania - aż tyle zajęło zapełnienie monetami puszek Muzeum Telefonów Komórkowych, którego stoisko również znalazło się na parkingu przed Torbydem.

godz. 16:07. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają również bydgoscy strażnicy miejscy. Bydgoscy municypalni oferują możliwość spędzenia dnia z psami służbowymi Straży Miejskiej. Chętni do przebywania z czworonogami bydgoskich strażników mogą wziąć udział w trzech odrębnych aukcjach. Zwycięzca każdej z nich będzie miał okazję zobaczyć szkolenie, trening z pozorantem i dzień pracy psów służbowych bydgoskiej Straży Miejskiej. "Psy Straży Miejskiej w Bydgoszczy – niezawodni podczas pościgu za osobą podejrzaną. Specjaliści od udaremniania ucieczki. Dla nich nie ma zadań niemożliwych w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców. Chcesz poznać ich pracę „od kuchni”? Strach ma wielkie oczy, ale nie dla 11 służbowych psów Straży Miejskiej. Dlaczego nie boją się wskoczyć do jadącego auta? W jaki sposób są szkolone do obrony mieszkańców przed napastnikiem? Jak pracują nad kondycją, aby pokonywać czynny opór? W jaki sposób współpracują ze swoimi przewodnikami? Odporne na hałas podczas imprez masowych, natychmiast reagują na każdą komendę przewodnika, odważne i oddane swojej służbie – służbie mieszkańcom Bydgoszczy" - informują bydgoscy strażnicy. Kliknij i licytuj: Aukcja #1.

Straż Miejska w Bydgoszczy oferuje możliwość obejrzenia szkolenia psów, służących w formacji, treningu z pozorantem oraz przebywania z psami w czasie ich codziennej służby. Taką możliwość spędzenia czasu będą mieli zwycięzcy trzech charytatywnych aukcji na rzecz WOŚP. Straż Miejska Bydgoszcz

godz. 15:46. Tak zbierano w okolicy bydgoskiej bazyliki, zobaczcie więcej zdjęć:

Wolontariusze WOŚP na ulicach Bydgoszczy - zbiórka w okolicy...

godz. 15:29. Wśród wolontariuszy znalazł się również sam prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski!

godz. 15:17. A w taki sposób wspierano WOŚP w bydgoskim MCK-u:

Rodzinne tańce w MCK w Bydgoszczy na rzecz WOŚP [zdjęcia]

godz. 15:07: Zobaczcie zdjęcia z licytacji na rzecz WOŚP przez uczestników Serduszkowego Biegu w Myślęcinku:

Bieg Serduszkowy dla WOŚP w Myślęcinku. Biegano i licytowano...

godz. 14:48. Fordon. Dwie nastoletnie wolontariuszki WOŚP, przebrane za bajkowe stworki zbierały pieniądze przy kościele pw. św. Łukasza w bydgoskim Fordonie. - Do godz. 1.00 w nocy wycinałyśmy jeszcze serduszka, a rano zaczęłyśmy kwestować - mówią nastolatki. - Pewnie zejdzie na do około godz. 20.00. Plus taki, że jutro nie trzeba iść do szkoły, bo są ferie.

godz. 14:07. Bydgoszcz pomaga! W ruch poszły Bitcoiny!

godz. 13:48. Na koncie orkiestry WOŚP już 18.957.384 złotych!

godz. 13:13. Na tafli lodowiska trwa mecz hokejowy drużyn BTH Bydgoszcz oraz BKS Bydgoszcz. Spotkanie obserwuje komplet widzów.

Na lodowej tafli charytatywnie grają drużyny BTH Bydgoszcz oraz BKS Bydgoszcz. nadesłane
Mecz hokeja ogląda komplet widzów. naesłane

godz. 13:07. Na scenie muzycznej przed Torbydem gra obecnie zespół Milano, autorzy przeboju "Bara bara".

Scena przed Torbydem: zespół Milano nadesłane

godz. 12.57. Na parkingu przed Torbydem spotkać również można sportowców z bydgoskiego klubu KS ARCHERS BYDGOSZCZ.

Na bydgoszczan przed Torbydem czekają sportowcy z KS Archers Bydgoszcz, którzy przybliżają mieszkańcom tajniki futbolu amerykańskiego. nadesłane

godz. 12:40. Zajrzyjcie koniecznie na parking przed Torbydem. Obejrzeć tam można militarne pojazdy!

Przed Torbydem odbywa się pokaz aut militarnych nadesłane

godz. 11.08. Czy wiecie, że bydgoski sztab WOŚP przygotował niespodziankę dla tych bydgoszczan, którzy chcą wesprzeć WOŚP, wrzucając pieniądze do puszki, ale nie mogą wyjść z domu? Można zamówić wizytę wolontariusza, który przyjedzie do nas specjalnym czerwonym WOŚP-owym smartem! Więcej o tej inicjatywie piszemy TUTAJ.

godz. 10:05. Również Urząd Miasta Bydgoszczy przygotował niespodziankę na 27. finał WOŚP. Na portalu Allegro wśród licytowanych przedmiotów jest przelot samolotem nad Bydgoszczą w towarzystwie prezydenta Rafała Bruskiego przygotowany wspólnie z Aeroklubem Bydgoskim. Licytować można TUTAJ.

Co wiesz o WOŚP? [QUIZ]

Prezydent przekazał na aukcję także obraz bydgoskiej malarki, który powstał z okazji premiery filmu promocyjnego miasta „Bydgoszcz – emocje gwarantowane” i został podarowany prezydentowi przez firmę Oponeo. Autorka przedstawiła samochód rajdowy, nawiązujący do scen z filmy, brawurowego przejazdu bydgoskiego kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego. Akcja TUTAJ.
Wśród wielu bydgoskich aukcji jest i gratka dla kibiców - wylicytować można koszulkę i piłkę z autografami zawodniczek KS PAŁAC BYDGOSZCZ. Aukcja TUTAJ
Lista bydgoskich aukcji na rzecz WOŚP znajduje się POD TYM LINKIEM (kliknij, żeby przejść)
godz. 9:50 -Jak co roku, do akcji włączyła się również Bydgoszcz. Zobaczcie, co dzisiaj będzie się działo w naszym mieście w poniższej galerii.

godz. 9:47. Na koncie WOŚP jest już 13.054.949 złotych! Przypominamy, o godz. 11.00 Serduszkowy Bieg dla WOŚP!

godz. 9:33 - Do akcji ruszyli między innymi przedstawiciele OSP KSRG Mąkowarsko i OSP Nowa Wieś Wielka.

godz. 9:20- Powoli się rozkręcamy. Na razie nie ma wielu ludzi na ulicach, ale do puszek coś tam już wpadło - poinformowali nas wolontariusze, których spotkaliśmy w okolicach Starego Rynku w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że tegoroczny finał WOŚP organizowany jest już po raz 27. Tym razem odbywa się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste" Pieniądze ze zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Od 1993 roku WOŚP zebrał około 951 mln zł, które przeznaczono na cele dobroczynne.

godz. 4:55- godz. 4:55 - Orkiestra grała w naszym regionie już w sobotę. Bydgoszczanie i torunianie podjęli się próby ustanowienia rekordu Polski w największej ilości osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

godz. 4:50 - Tegorocznym celem jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to takie placówki, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce działa obecnie blisko 50 takich szpitali dla małych pacjentów.

godz. 4:45- Od samego rana wolontariusze z czerwonymi serduszkami WOŚP i puszkami w rękach pojawią się na ulicach regionu. Będą kwestować do późnego wieczoru. Nie bądźmy obojętni. Weźmy udział w megazbiórce. - To dzięki Waszym wpłatom jesteśmy w stanie podnosić poziom polskiej medycyny dziecięcej i sprawiać, aby każde nowonarodzone dziecko mogło skorzystać z naszego sprzętu - informują WOŚP-owcy na swoim portalu.

godz. 4:40- Dzisiaj (13 stycznia) wielka orkiestra zagra po raz 27. Przed rokiem w całej Polsce udało się zebrać prawie 126,4 mln zł. W Bydgoszczy zebrano blisko 594 tys. złotych. W 2018 pieniądze zbierano „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce. W bieżącym roku mamy 1572 sztaby, w tym w naszym województwie jest ich 107.

Wideo

Materiał oryginalny: Trwa 27. finał WOŚP w Bydgoszczy. Zagrajmy razem z orkiestrą Owsiaka! [NA ŻYWO, PROGRAM] - Express Bydgoski

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
T
Teerx

Chciałbym zwrócić uwagę na hipokryzję włodarzy Bydgoszczy. Zakazują fajerwerków podczas sylwestra, a podczas WOŚP nap.ierdalają aż się wszystko trzęsie. Czy zwierzęta też grają i im to tego dnia nie przeszkadza?

zgłoś
P
Paweł

Chciałbym zwrócić uwagę na hipokryzję włodarzy Bydgoszczy. Zakazują fajerwerków podczas sylwestra, a podczas WOŚP nap.ierdalają aż się wszystko trzęsie. Czy zwierzęta też grają i im to tego dnia nie przeszkadza? Bądźmy konsekwentni.

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3