Tego się nikt nie spodziewał! Zawisza przegrał 0:1 z Koroną Kielce - czerwoną latarnią ekstraklasy [ZDJĘCIA]

Marek Fabiszewski[Zdjęcia Dariusz Bloch]
W meczu otwierającym 11. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz przegrał 0:1 na własnym boisku z ostatnim zespołem w tabeli Koroną Kielce.

W meczu otwierającym 11. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz przegrał 0:1 na własnym boisku z ostatnim zespołem w tabeli Koroną Kielce. Jedynego gola w 75 minucie zdobył strzałem głową z bliska Kamil Sylwestrzak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Janoty. <!** Image 4 align=none alt="Image 221731" >
<!** reklama>

Dla Zawiszy była to druga porażka w tym sezonie na Gdańskiej (wcześniej na inaugurację z Jagiellonią Białystok - co ciekawe, obydwa zespoły mają podobne stroje!).

Z kolei Korona przerwała niechlubną serię 21. meczów bez wygranej na wyjeździe. Kielczanie oddali zaledwie jeden celny strzał i to wystarczyło.
<!** Image 3 align=none alt="Image 221721" >
Posiadanie piłki w procentach: 66:34 na korzyść Zawiszy, ale cóż z tego?

Po raz pierwszy na pozycji stopera zagrał Herold Goulon. Zastąpił on Pawła Strąka. Z kolei kapitańską opaskę przejął Wahan Geworgian, który w 44 minucie trafił w poprzeczkę.

Żółta kartka, którą pod koniec meczu zobaczył Bernardo Vasconcelos jest jego czwartą od początku sezonu i nie zagra w kolejnym meczu - 19 października z Wisłą Kraków, także w Bydgoszczy.

Po tej kolejce nastąpi przerwa w rozgrywkach ligowych - czas dla reprezentacji.

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1 (0:0).

Bramka: Kamil Sylwestrzak (75-głową).

Zawisza: Wojciech Kaczmarek - Igor Lewczuk, Andre Micael, Herold Goulon, Sebastian Ziajka - Jakub Wójcicki, Sebastian Dudek, Kamil Drygas, Michał Masłowski, Wahan Gevorgian (76 Luís Carlos) - Bernardo Vasconcelos.

Korona: Zbigniew Małkowski - Paweł Golański (59 Piotr Malarczyk), Kamil Sylwestrzak, Pavol Stano, Tomasz Lisowski - Paweł Sobolewski, Vanja Marković (80 Vlastimir Jovanović), Artur Lenartowski, Michał Janota, Serhij Pyłypczuk - Karol Angielski (53 Daniel Gołębiewski).

Żółte kartki: Ziajka, Lewczuk, Vasconcelos - Pyłypczuk, Stano.

Sędziował: Paweł Gil (Lublin).