Szubinianie stanęli na podium

Iwona Matusiak
Nadesłane UKB Szubin
Forma naszych lekkoatletów jest coraz lepsza, co potwierdziło się w Toruniu podczas Halowych Mistrzostw Juniorów i Juniorów Młodszych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce.

Gminę Szubin reprezentowali zawodnicy UKB Szubin. Bardzo dobrze zaprezentowali się bracia Smolińscy, którzy zdobyli dwa medale mistrzostw. Złoty medal wśród juniorów zdobył Mateusz Smoliński na 3000 m z czasem 9.13,76 sekundy, a jego brat Kamil Smoliński na tym samym dystansie (też wśród junior) zdobył srebrny medal z czasem 9.20,59 sekundy. Trenerem zawodników jest Zbyszek Karnas. W mitingu wystartowała też Aleksandra Szczech, która czasem 10,18 sekundy pobiła rekord życiowy na 60 m przez płotki, jej trenerem jest Marek Wochna.

Nadesłane UKB Wyspiański

Szubin reprezentowali także sportowcy skupieni wokół UKS Wyspiański. Ze złotem w trójskoku do domu wróciła Karolina Krajewska, srebro wywalczyła Martyna Kowalewska - również w trójskoku, poprawiając swój rekord życiowy oraz Szymon Wilczyński w biegu na 400 m. Brąz wywalczył Jakub Kwaśniewski także na 400 m.
Podczas zawodów rozgrywany był też halowy mityng ogólnopolski, w którym na 200 m wystartowała Zuzia Witka (czas 31,06 sekundy), Antosia Bembnista (31.50 sekundy) i Zosia Bembnista (31,63 sekundy). Ich opiekunami byli Tomasz Staroń i Tomasz Kaszewski. Młodzież wystąpiła w nowych strojach startowych.