MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śpiew rozbrzmiewał w Brzozie i Szubinie. Soliści i zespoły wokalne z regionu dały czadu

Maja Stankiewicz
W VII Powiatowym Przeglądzie Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie wziął udział m. in. zespół „Nadwiślanie” z Dąbrowy Chełmińskiej
W VII Powiatowym Przeglądzie Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych w Brzozie wziął udział m. in. zespół „Nadwiślanie” z Dąbrowy Chełmińskiej GOK Nowa Wieś Wielka
W Brzozie oklaskiwano uczestników VII Powiatowego Przeglądu Chórów, Zespołów Wokalnych i Wokalno-Instrumentalnych. Z kolei w Szubinie poznaliśmy laureatów Gminnego Konkursu Wokalnego.

Uczestników powiatowego przeglądu chóralnego gościła w tym roku SP w Brzozie. Już od progu witano ich chlebem i solą. Impreza wzbudziła duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród grup seniorskich. Widownia była wypełniona po brzegi, a na scenie zaprezentowało się 11 zespołów z regionu. Bo przegląd powiatowym był tylko z nazwy. Chęć udziału w imprezie zgłosiły grupy z całego województwa.

To Cię może również zainteresować

Wśród wykonawców m. in. miejscowe chóry – „Brzozowiacy” z Brzozy i „Lirenka” z Nowej Wsi Wielkiej. Publiczność oklaskiwała także zespół „Nadwiślanie” z Dąbrowy Chełmińskiej, Medic Retro z Włocławka, „Złoty Wiek” ze Złotnik Kujawskich, „Leśna Kraina” z Cierpic, „Wrzos” z Rojewa oraz chór „Belcanto” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Dla mieszkańców Brzozy i gości zaśpiewał także zespół „Pakościanie” z Pakości i duety wokalne z Prądocina i Bydgoszczy. Występy zachwyciły słuchaczy, którzy nie szczędzili braw.

Niezapomniane wrażenia

- Dziękujemy wszystkim zespołom i wykonawcom za wspaniałe prezentacje, niezapomniane wrażenia artystycznie i mnóstwo pozytywnych emocji – podkreślają organizatorzy wydarzenia i już zapraszają wokalistów i muzyków za rok, na kolejną edycję przeglądu.

Podczas imprezy w Brzozie nie wręczano nagród. Każdy z zespołów otrzymał pamiątkową statuetkę i podziękowanie za udział. Inaczej w Szubinie, gdzie jury oceniało wykonawców i przyznawało nagrody.

Organizatorem Gminnego Konkursu Wokalnego w Szubinie jest od lat Szubiński Dom Kultury. To w murach tej placówki impreza się odbywa. Pozwala zaistnieć i pokazać swój talent dzieciom i młodzieży. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 40 osób. Gros z nich to soliści, choć zgłosiło się też sześć zespołów i duetów wokalnych.

Gości powitała Alina Gordon, dyrektor placówki, konferansjerami byli: Tomasz Matuszak i Paweł Pietroń. Jako pierwszych na scenę zaproszono najmłodszych uczestników. Grupa była liczna, bo 18 osobowa. Po nich wystąpiła młodzież ze starszych klas SP i szkół ponadpodstawowych oraz zespoły wokalne.

Ważna interpretacja i obycie ze sceną

Jury, które pracowało pod przewodnictwem Agaty Pufal, wokalistki i nauczyciela śpiewu nie miało łatwego zadania. Jak informują nas pracownicy SzDK występy oceniano nie tylko pod kątem umiejętności śpiewu czy poprawnej dykcji. Dla jury ważny był też dobór repertuaru i własna interpretacja utworu, a także obycie ze sceną i kontakt z publicznością.

A kto wygrał konkurs? Wśród najmłodszych wykonawców najwyżej oceniono występ Niny Synakiewicz, uczennicy SP w Rynarzewie. Wśród solistów z klas IV-VIII pierwszego miejsca gratulowano Janowi Prybińskiemu z Szubińskiego Domu Kultury.

Najlepszą wokalistą wśród uczniów szkół średnich okazała się Zuzanna Bak, także uczęszczająca na zajęcia wokalne do domu kultury w Szubinie. Z kolei w kategorii: zespoły wszystkie nagrody pojechały do SP w Rynarzewie. Za najlepszy uznano zespół wokalny „Belcanto”.

Największą osobowością Gminnego Konkursu Wokalnego 2024 okrzyknięto Aleksandrę Belter, uczennicę SP w Rynarzewie. Gratulujemy!

Wyniki Gminnego Konkursu Wokalnego w Szubinie

Kategoria soliści klas I-III:

 • 1 miejsce – Nina Synakiewicz (SP Rynarzewo)
 • 2 miejsce – Karolina Kosmalska
 • 3 miejsce – Malwina Piechowiak (SP Rynarzewo)
 • Wyróżnienie – Edyta Okońska (SP Królikowo) oraz Marcin Jakubowski (SP Królikowo)

Kategoria soliści klas IV-VIII:

 • 1 miejsce – Jan Paweł Prybiński (SzDK)
 • 2 miejsce – Maria Paradowska (SP Rynarzewo)
 • 3 miejsce – Wiktoria Markiewicz (SP Rynarzewo)
 • Wyróżnienie – Marharyta Sokolova (SzDK)

Kategoria soliści klas ponadpodstawowych

 • 1 miejsce – Zuzanna Bak (SzDK)
 • 2 miejsce – Jagoda Buksa (ZS Szubin)
 • 3 miejsce – Julia Łukaszewicz (SzDK)
 • Wyróżnienie – Nadia Meler (SzDK) oraz Marcin Pawlak  (SP im. Jana Kątnego)

Kategoria zespoły wokalne:

 • 1 miejsce – Zespół Wokalny „Belcanto” (SP Rynarzewo)
 • 2 miejsce – Team Girls Power (SP Rynarzewo)
 • 3 miejsce – Team Wakacje (SP Rynarzewo)
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jerzy Stuhr nie żyje. Aktor zmarł w wieku 77 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Śpiew rozbrzmiewał w Brzozie i Szubinie. Soliści i zespoły wokalne z regionu dały czadu - Gazeta Pomorska

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski