Joanna Kuś ma zostać dyrektorem administracyjnym, a Beata Semrau szefem do spraw medycznych szpitala psychiatrycznego w Świeciu - dowiedział się nieoficjalnie „Express”.
<!** Image 2 align=right alt="Image 67632" sub="W najbliższych dniach ma zapaść decyzja w sprawie powołania nowych dyrektorów w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu. /Fot. Marek Wojciekiewicz">Obydwie panie zostaną mianowane przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia. Wicemarszałek Edward Hartwig, któremu podlegają sprawy lecznictwa w regionie, był wczoraj nieuchwytny. Same zainteresowane również nie chcą się wypowiadać.
- Poczekajmy na oficjalną decyzję. Na razie jest zbyt wcześnie, aby o tym mówić - ucina Joanna Kuś.
Wśród pracowników szpitala sprawa nie jest jednak żadną tajemnicą. Jak wynika z naszych informacji, nominacje dyrektorskie są już przesądzone.
Obydwie panie są od lat związane ze świecką placówką. Joanna Kuś jest kierowniczką działu obsługi pacjenta, a Beata Semrau lekarzem psychiatrą.
<!** reklama>Obecnie obowiązki dyrektora pełni Dominika Skrok-Wolska. Zastąpiła na tym stanowisku poprzedniego dyrektora, Jarosława Uziałłę. Był on w ostrym konflikcie ze związkami zawodowymi, które w czerwcu tego roku zawiązały komitet protestacyjny. Związkowcy zarzucali dyrektorowi arogancję i nieliczenie się z ich zdaniem. Z kolei Jarosław Uziałło twierdził, że związkowcy nie wykazują żadnej woli do współpracy. Komitet protestacyjny wystosował pismo do marszałka województwa, domagając się odwołania Jarosława Uziałły. W razie odmowy, nie wykluczano nawet okupacji Urzędu Marszałkowskiego. Ostatecznie problem rozwiązał się sam, bo Jarosław Uziałło złożył rezygnację.