https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szosa Gdańska: To będzie recepta na korki czy tylko marny plaster?

Największe skrzyżowanie przy Szosie Gdańskiej przejdzie w przyszłym roku remont. Dzięki temu ruch ma tu być płynniejszy.

Od lat władze gminy Osielsko apelowały do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o przebudowę skrzyżowania. W gigantycznych korkach, sięgających szczególnie w godzinach szczytu kilku kilometrów, trzeba stać czasami kilkadziesiąt minut. Bardzo często dochodzi też do wypadków.

Wydzielą pasy

- W Osielsku planowana jest budowa chodnika o długości około 800 metrów - od ul. Kąty aż do Urzędu Gminnego Osielska - informuje Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy. Rozbudowane zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 5, które łączy Szosę Gdańską z ulicami Centralną i Kolonijną. - Wydzielone zostaną pasy do skrętu w prawo i lewo na ulicach podporządkowanych - tłumaczy Tomasz Okoński. - W południowej części skrzyżowania będzie się znajdowało przejście dla pieszych.

Przebudowana zostanie też sygnalizacja świetlna, która ma upłynnić ruch. GDDKiA poszukuje wykonawcy, który zaprojektuje te inwestycje . - Rozpoczęcie robót planowane jest na drugie półrocze 2017 roku.

- Oprócz tego, na wysokości młyna, gdzie obecnie jest znak aktywny, informujący o przejściu dla pieszych, planowane jest w przyszłym roku postawienie dodatkowej sygnalizacji świetlnej, wybudzanej przez pieszych - informuje Tomasz Okoński.

O takie rozwiązanie od wielu lat zabiegali sami mieszkańcy, ponieważ to miejsce jest szczególnie niebezpieczne.

W ocenie drogowców, dodatkowo budowa trasy S5 spowoduje, że ruch samochodów ciężarowych przeniesie się z Osielska na obwodnicę.

Potrzebne są szczegóły

- Ustaliliśmy, że zostanie powołany zespół, który będzie współpracował z projektantami tej inwestycji. Problem, jak zwykle tkwi w szczegółach, chcielibyśmy, aby nasze propozycje zostały w tym projekcie uwzględnione, aby te rozwiązania były najlepsze. Mamy świadomość tego, że przez następne dwadzieścia lat nic już tu nie będzie robione - mówi Wojciech Sypniewski, wójt gminy Osielsko.

Szosa Gdańska jest w zasadzie jedyną wylotówką z Bydgoszczy, gdzie planowane są jakieś inwestycje. Wygląda na to, że w innych miejscach postoimy w korkach.

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Bydzior
Dobze godos... popirom.
M
Max MEYER
Widzisz za duzo kobiet za kierownicą i trzeba je kierować swiatłami, bo tak co chwilkę stłuczka.
A
Alek
G...no mnie obchodzi ze są korki w Osielsku. Jak gmina projektuje wąskie drogi a bogaci mieszkańcy mają po 2 lub 3 auta w rodzinie to ich problem ze poruszają się w tempie żółwia. Czas najwyższy wprowadzić opłaty za wjazd do Bydgoszczy bo juz co drugie auto ma na tablicach CBY
z
z boku
Zlikwidować światła i tylko duże rondo .Zero korków. Zawsze korki znikają w Bydgoszczy na skrzyżowaniach jak jest awaria swiateł. CZY DECYDENCI TEGO NIE WIDZĄ.
b
bydzia
No i fajnie, stujta tam nawet i 12 godzin na dobę.
Przypomną się wam strajki i blokowanie drogi przeciwko S 5 przez Bydgoszcz.
M
Max
Jo siem pytom po co, jak zachwilę pójdzie S5 i coły ten ruch zabierze.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski