MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczęście było bardzo blisko

Marek Wojciekiewicz
W weekend hala widowiskowo-sportowa i sala sportowa Gimnazjum nr 3 w Świeciu gościły cztery drużyny aspirujące do pierwszej ligi siatkówki kobiet.

Przed turniejem mistrzów grup II ligi siatkówki kobiet w Świeciu trwał<!** Image 2 align=none alt="Image 190069" sub="Fot. Marek Wojciekiewicz">o pospolite ruszenie, którego celem było zachęcenie jak największej liczby kibiców do udziału w meczach świeckich siatkarek.

W turnieju o awans do pierwszej ligi siatkówki kobiet konkurowały cztery drużyny: Joker Mekro Świecie, Sokół AWS Katowice, Budowlani Budlex Toruń i Galeco Wisła Kraków. Dwa zwycięskie zespoły tych rozgrywek zagrają w I lidze siatkówki kobiet.

Swój pierwszy mecz siatkarki Jokera Mekro Świecie rozegrały z Wisłą Kraków w hali widowiskowo-sportowej. W pierwszym secie Krakowianki pokonały gładko świecianki 25:20. W drugim nasze zawodniczki ustabilizowały grę i doprowadziły do zwycięstwa 25:17. Niestety, to było wszystko na co w tym dniu było je stać. W pozostałych dwóch setach uległy do 18 i 20.

W sobotę rozgrywki przeniosły się do sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu. Tam liczba kibiców na trybunach i gorący doping momentami przypominały czasy, gdy swoje mecze rozgrywała tu przed laty koszykarska drużyna Polpaku.

Zawodniczki ze Świecia podejmowały w tym dniu siatkarki Sokoła AWS Katowice. Po pierwszych dwóch setach wygranych przez Jokerki (do 15 i 12), można było mieć nadzieje na łatwe zwycięstwo.

Niestety, w trzecim i czwartym secie lepsze były siatkarki z Katowic wygrywając kolejno do 21 i 16. O losach tego spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym to Jokerki wygrały do 8. <!** Image 3 align=none alt="Image 190070" sub="Fot. Marek Wojciekiewicz
">

W niedzielę układ turniejowej tabeli był taki, że tylko zwycięstwo 3:0 w spotkaniu z Budowlanymi Budlex Toruń dawał świeciankom awans do pierwszej ligi. W pierwszych minutach spotkania rozgrywanego w hali widowiskowo-sportowej przewaga Jokerek była widoczna gołym okiem. Żywiołowy doping kibiców i wielka nadzieja na sukces uskrzydlała nasze zawodniczki. Jednak siatkarkom z Torunia udało się przełamać ten trend i dość szybko przejąć inicjatywę. Przegrany pierwszy set do 18 wyraźnie osłabił wolę walki Jokerek, które w pozostałych dwóch setach przegrały do 22 i 17.

Ostatecznie siatkarki Jokera Mekro Świecie zajęły trzecie miejsce w turnieju, a do pierwszej ligi awansowały drużyny z Krakowa i Torunia.

- Szkoda, szansa była ogromna, jednak się nie udało - powiedział po meczu Andrzej Nadolny, trener Jokera Mekro Świecie. - Jednak dotarcie do tej fazy rozgrywek to też osiągnięcie, które warto docenić. Teraz trzeba się skupić na budowie nowej drużyny i zabieganiu o budżet, by w nadchodzących rozgrywkach wypaść jak najlepiej.