<!** Image 3 align=none alt="Image 208036" sub="W weekend w Pałacu Młodzieży odbyły się XXII Konfrontacje Teatralne.
Na zdjęciu grupa teatralna Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach.
[Fot.: Tymon Markowski]">
Każdy uczestnik zajęć w Pałacu Młodzieży traktowany jest podmiotowo, indywidualnie i ma poczucie osobistego sukcesu - twierdzą wizytatorzy i specjaliści z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Kompleksowa ocena - przeprowadzona przez wizytatorów i przeanalizowana przez specjalistów Uniwersytetu Jagiellońskiego - w Pałacu Młodzieży odbyła się pilotażowo na początku roku szkolnego 2012/2013. Nie był to dobry czas dla tej placówki, ponieważ zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się dopiero w drugiej połowie września. Zatem nie wszyscy uczestnicy zdążyli zapoznać się ze specyfiką placówki. Ponadto, ocenę prowadzono w ten sam sposób, w który kontroluje się typowo oświatowe jednostki, w tym przedszkola, szkoły. Badanie polegało na zbieraniu opinii pracowników pałacu, uczestników zajęć, rodziców i partnerów.
<!** reklama>
W każdej grupie sprawdzanych zagadnień Pałac Młodzieży otrzymał najwyższe noty (16 razy poziom „A” i 9 razy „B”). Szczególnie został doceniony za: bardzo szeroką ofertę, dostosowanie programu do możliwości uczestników, za kreatywność nauczycieli oraz zaangażowanie pracowników niepedagogicznych.
- To bardzo cieszy, ale jednocześnie zobowiązuje do utrzymania wysokiej jakości - mówi Joanna Busz, dyrektor Pałacu Młodzieży. - Wyniki upewniły nas w tym, że nasza praca ma sens, że jesteśmy potrzebni, a liczne sukcesy naszych podopiecznych są dostrzegane przez wielu.