Jubileuszowy koncert odbył się w hali Immobile Łuczniczka.
- Intensywne przygotowania do jubileuszu i koncertu rozpoczęliśmy wiosną br. To wtedy powstał scenariusz imprezy. Chcieliśmy, aby impreza wypadła godnie - zapowiadał Dominik Wierski, rzecznik Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy.
Na uczestników czekała moc atrakcji
W programie znalazło się mnóstwo atrakcji przygotowanych specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło m.in. występów pałacowych zespołów tanecznych. Na scenie zaprezentowały się Zespoły Tańca Współczesnego BRAX, Amulet, DMT, DMT Juniors, Dominutki & The Drumers, Zespoły Taneczne Amulecik i Amulecik II oraz Grupa Baletowa. Ponadto podziwiać można było utytułowaną taneczną solistkę Karolinę Brodę. Zaśpiewały też uzdolnione wokalistki: Lila Laskowska, Nel Łassa i Dominika Majczak.
Atrakcją dla melomanów były również występy Chóru Pałacu Młodzieży oraz najstarszego pałacowego zespołu - Jazz Big Band’75.
- Skład Jazz Big Band’75 oczywiście przez lata się zmieniał, ale zespół wciąż jest na fali i można śmiało powiedzieć, że to jedna z ważnych wizytówek Pałacu Młodzieży. Stąd występu tych muzyków nie mogło zabraknąć w programie koncertu - wyjaśnia Dominik Wierski.
W czasie gali odbył się także pokazowy trening siatkarek. Nie zabrakło również wspomnień dotyczących bogatej historii Pałacu Młodzieży, pokazów multimedialnych i prezentacji oraz tanecznych, muzycznych i filmowych niespodzianek. Jubileuszowi 50-lecia poświęcono też wydanie gazetki multimedialnej - kwartalnika "Redakcja". Wkrótce będzie można ją pobrać ze strony internetowej Pałacu Młodzieży. Znalazły się w niej m.in. wspomnienia pracowników i nauczycieli sprzed lat, ale też tych obecnych.
W czasie gali uhonorowani zostali również obecni oraz emerytowani pracownicy Pałacu Młodzieży.
Pałac Młodzieży od 5 dekad łączy kolejne pokolenia
- Od 1974 roku Pałac Młodzieży łączy kolejne pokolenia bydgoszczan, którzy korzystają z bogatej oferty zajęć sportowych, artystycznych i edukacyjnych oraz biorą udział w licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez placówkę - przypomina Dominik Wierski. - Sobotni koncert był więc wyjątkową okazją do spotkania tych, którzy Pałac budowali i pracowali w nim na samym początku jego istnienia z tymi, którzy tworzą jego pulsujący energią rytm dzisiaj.
