MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Służba więzienna szuka pracowników. Wakaty w Potulicach, Koronowie, Bydgoszczy. Policja też otwiera drzwi

Maja Stankiewicz
Maja Stankiewicz
W ZK w Potulicach tylko na stanowisku strażnika wolnych jest 10 etatów, a brakuje też pracowników medycznych i psychologa
W ZK w Potulicach tylko na stanowisku strażnika wolnych jest 10 etatów, a brakuje też pracowników medycznych i psychologa Maja Stankiewicz
Jesteś sprawny fizycznie, masz wykształcenie co najmniej średnie, potrafisz dochować tajemnicy? Takich pracowników szuka służba więzienna. Etaty do wzięcia także w naszym regionie.

W Zakładach Karnych sporo wolnych etatów. Osoby zainteresowane pracą za murami mogą wybierać w ofertach. Gotowe przyjąć ich do pracy są placówki penitencjarne w całym kraju. Wolne miejsca pracy oferują areszty i więzienia w Warszawie, Krakowie, Zielonej Górze, Olsztynie, Poznaniu, Łodzi i wielu innych miastach.

W naszym regionie także trwa nabór do służby więziennej. Aplikować można o etat np. w Zakładzie Karnym w Potulicach czy Zakładzie Karnym w Koronowie. W Bydgoszczy też nie brakuje wolnych miejsc pracy.

W Potulicach od zaraz jest praca dla 15 osób. Trwa m. in. nabór na strażnika działu ochrony. Wolnych etatów na tym stanowisku jest w tej placówce 10.

Oprócz wynagrodzenia sporo zachęt

- Zyskujesz wynagrodzenie na start w wysokości co najmniej 4.312 zł netto, jeśli masz mniej niż 26 lat i 4.073 zł netto, gdy masz powyżej 26 lat. Po zakończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu w zakresie szkoły podoficerskiej twoje wynagrodzenie będzie wynosiło w zależności od wieku od 4.435 zł do 4.729 zł na rękę. Na emeryturę przejść można już po 25 latach służby - informuje na stronie internetowej ZK mł. chor. Joanna Wełniak, starszy instruktor działu kadr Zakładu Karnego w Potulicach.

To Cię może również zainteresować

Zachęt finansowych dla przyszłych pracowników jest dużo więcej. Liczyć mogą oni chociażby na zwrot kosztów dojazdu do pracy, a po dwóch latach zatrudnienia na zasiłek na zagospodarowanie, który wynosi ponad 4,5 tys. zł czy pomoc finansową w pozyskaniu mieszkania.

Ale w ZK w Potulicach szukają nie tylko chętnych na strażników. Potrzebny jest także młodszy psycholog działu penitencjarnego. W tym wypadku trzeba mieć wykształcenie wyższe. Są też cztery wolne etaty na stanowiskach młodszej pielęgniarki lub ratownika medycznego. Kandydaci do pracy mają czas na decyzję i złożenie dokumentów do czwartku 18 kwietnia.

Wakaty także w Koronowie i Bydgoszczy

Nieco mniej czasu, bo do piątku 12 kwietnia aplikować można o pracę w ZK w Koronowie. Tu potrzebna jest pielęgniarka lub pielęgniarz do pracy w ambulatorium z izbą chorych oraz strażnik.

W Areszcie Śledczym w Bydgoszczy równie są oferty dla pracowników służby zdrowia, a także dla psychologa. Wolny jest również etat młodszego referenta działu ewidencji, a w oddziale zewnętrznym w Bydgoszczy Fordonie czekają na chętnych dwa etaty na stanowisko strażnika. W tym wypadku także decyzję o aplikowanie o prace podjąć trzeba szybko, do końca tego tygodnia.

Policja zaprasza do komendy

Ale o pracowników walczą nie tyko w więziennictwie. Poważne braki kadrowe ma również policja. Komenda Powiatowa Policji w Nakle cykliczne organizuje spotkania dla kandydatów do służby. Odbyły się one m. in. pod koniec listopada i styczna, kolejne zaplanowano w KPP przy ul. Pocztowej 25 kwietnia w godz.11-13.

- Podczas „drzwi otwartych” uzyskać będzie można informacje na temat warunków, jakie musi spełnić kandydat do służby i dokumentów, które należy złożyć. Omówione zostaną też poszczególne etapy procedury kwalifikacyjnej, jaką przed wstąpieniem do służby przechodzi każdy policjant – informują w komendzie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Służba więzienna szuka pracowników. Wakaty w Potulicach, Koronowie, Bydgoszczy. Policja też otwiera drzwi - Gazeta Pomorska

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski