https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sieć marketów Sano zniknie z rynku? Przjemuje je inna marka z branży!

mik za dlahandlu.pl
Sieć Sano zniknie z handlowego rynku?
Sieć Sano zniknie z handlowego rynku? Maps Google
Sieć Sano została przejęta przez Maxima Grupe (należy do niej m.in. Stokrotka i Aldik), a połączenie spółek zakończy się w 2019 roku. Wtedy też zostaną podane informacje odnośnie integracji brandów. Spółka została nabyta od powiązanych udziałowców.

Sano prowadzi w Polsce 36 sklepów. Najwięcej z nich znajduje się w Koszalinie (13) i Bydgoszczy (9). Trzy sklepy znajdują się w Kołobrzegu, po dwie w Szczecinku i Człuchowie oraz po jednym sklepie w Słupsku, Gryficach, Białogardzie, Połczynie Zdroju, Chojnicach, Gdańsku, Świdwinie. W 2017 roku przychodu Sano przekroczyły 71 milionów euro. Spółka zatrudnia ponad 900 pracowników. Warto wspomnieć, że Sano przeszło w ubiegłym roku metamorfozę - w sklepach zmieniono wystrój i aranżację wnętrz, poszerzono asortyment do 18 tys. produktów (indeksów). Rozbudowano działy z owocami i warzywami oraz stoiska mięsno-wędliniarskie.

Co oznacza przejęcie Sano przez Maxima Grupė? - W nadchodzących latach będziemy skupiać się na rynku polskim, ponieważ planujemy tu dynamiczną ekspansję. Jednym z priorytetów naszej strategii na rynek polski jest integracja działających tu już biznesów. Przejęcie Sano i połączenie ze Stokrotką pozwala na wzmocnienie naszej pozycji w północno-zachodnim regionie Polski. Wykorzystamy także know-how Sano z dziedziny e-commerce, co stworzy nowe okazje do rozwoju biznesu - mówi prezes Maxima Grupė Dalius Misiūnas, cytowany w komunikacie.

Po przejęciu Sano, Maxima Grupe ma 551 sklepów w Polsce, w których pracuje 9 tysięcy pracowników.

Czy szyldy Sano zostaną zastąpione szyldami sklepów Stokrotka? Można na razie tylko się domyślać. Przypomnijmy, że po przejęciu marki Aldik przez Maxia Grupe, sklepy tej sieci zmieniły szyldy właśnie na Stokrotkę. Więcej informacji odnośnie integracji brandów Maxima Grupe poda na początku 2019 roku.

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

S
Skorbolamid

Warto zauważyć, że na naszej Litwie pod okupacją Żmudzinów nie widać ani Kauflandów, ani Alidich,ani Tesco itd. Za to widać Maksimy. Przez ochronę swojego kapitału te żmudzińskie chłopstwo nas wykupuje, a nie my ich. Dzięki wam Balcerowicz, Lewandowski, Bielecki, Tusk itd. Żmudzini nas wykupują, brawo.  

j
jan

Właścicielami SANO są Litwini.

S
Skandal

Czy ten tekst poisał Polak, czy imigrant ?

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski